Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
zdjęcie ilustracyjne - korek na al. Grunwaldzkiej w Oliwie zdjęcie ilustracyjne - korek na al. Grunwaldzkiej w Oliwie fot. Tomasz Strug

Jak poprawić transport i komunikację w mieście? Warsztaty dla mieszkańców Gdańska

Cze 16, 2021

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na ostatnie już warsztaty online, na których mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu już jutro o godz. 17:00. 

Spotkania pod hasłem #MobilnaMetropolia rozpoczęły się w połowie maja i objęły mieszkańców wszystkich metropolitalnych powiatów. Zebrane dane posłużą do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). 

Bezpieczny, tani i wygodny, ale też przyjazny dla środowiska i zdrowia mieszkańców. W dużych aglomeracjach, takich jak Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), mieszkańcy mają docierać do celu szybko, ale bezpiecznie i bez szkody dla otoczenia. Podobnie jest z dostarczaniem towarów. Aby sprostać tym wyzwaniom, potrzebny jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP).

- Nad takim planem pracuje OMGGS wraz z grupą ekspertów – mówi Karolina Orcholska koordynator SUMP. - Szybko rozrastające się aglomeracje, jak OMGGS, potrzebują przemyślanych rozwiązań, które połączą potrzebę sprawnego transportu publicznego z ochroną środowiska i zdrowia mieszkańcówW tym roku weszliśmy w decydującą fazę prac, w którą angażujemy mieszkańców metropolii. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. 

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów OMGGS

Warsztaty konsultacyjne online trwają od maja. Odbyło się już 8 spotkań, podczas których rozmawiano o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. Ostanie spotkanie - dla mieszkańców Trójmiasta - odbędzie się 17 czerwca o godz. 17:00.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w kilku zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu - dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

  • ·17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link

Pp/omggs

Ostatnio zmieniany środa, 16 czerwiec 2021 20:10

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1053 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1135 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 359 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 47 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30