Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
zdjęcie ilustracyjne - korek na al. Grunwaldzkiej w Oliwie zdjęcie ilustracyjne - korek na al. Grunwaldzkiej w Oliwie fot. Tomasz Strug

Jak poprawić transport i komunikację w mieście? Warsztaty dla mieszkańców Gdańska

Cze 16, 2021

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na ostatnie już warsztaty online, na których mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu już jutro o godz. 17:00. 

Spotkania pod hasłem #MobilnaMetropolia rozpoczęły się w połowie maja i objęły mieszkańców wszystkich metropolitalnych powiatów. Zebrane dane posłużą do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). 

Bezpieczny, tani i wygodny, ale też przyjazny dla środowiska i zdrowia mieszkańców. W dużych aglomeracjach, takich jak Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), mieszkańcy mają docierać do celu szybko, ale bezpiecznie i bez szkody dla otoczenia. Podobnie jest z dostarczaniem towarów. Aby sprostać tym wyzwaniom, potrzebny jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP).

- Nad takim planem pracuje OMGGS wraz z grupą ekspertów – mówi Karolina Orcholska koordynator SUMP. - Szybko rozrastające się aglomeracje, jak OMGGS, potrzebują przemyślanych rozwiązań, które połączą potrzebę sprawnego transportu publicznego z ochroną środowiska i zdrowia mieszkańcówW tym roku weszliśmy w decydującą fazę prac, w którą angażujemy mieszkańców metropolii. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. 

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów OMGGS

Warsztaty konsultacyjne online trwają od maja. Odbyło się już 8 spotkań, podczas których rozmawiano o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. Ostanie spotkanie - dla mieszkańców Trójmiasta - odbędzie się 17 czerwca o godz. 17:00.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w kilku zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu - dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

  • ·17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link

Pp/omggs

Ostatnio zmieniany środa, 16 czerwiec 2021 20:10

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2064 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5019 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 159 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 53 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Czerwiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30