Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
sierż. Ewa Zasadzka, która prowadziła sprawę pokrzywdzonej 80-letniej mieszkanki Oliwy sierż. Ewa Zasadzka, która prowadziła sprawę pokrzywdzonej 80-letniej mieszkanki Oliwy mat. prasowe Policji

Policjanci odzyskali pamiątki rodzinne 80-letniej oliwianki

Cze 24, 2021

Gdańscy policjanci otrzymali podziękowanie za zaangażowanie, dzięki któremu 80-letnia mieszkanka Oliwy odzyskała ukradzione rzeczy osobiste. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia. Nie wykluczone, że odpowie za przestępstwo w ramach tzw. recydywy, za które sąd może karę zwiększyć o połowę.

W połowie czerwca policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o kradzieży damskiej torebki, w której były m.in. dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze oraz mające wartość sentymentalna pamiątki rodzinne.

- Pokrzywdzona zostawiła torebkę przy samochodzie, z którego wyjęła zakupy i zaniosła je do domu. Gdy wróciła, torebki już nie było. 80-letnia mieszkanka Oliwy powiedziała wtedy policjantom, że to właśnie biżuteria, którą dostała od bliskich, jest dla niej najważniejsza – opisuje sprawę asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Podczas swojej pracy kryminalni już po kilku dniach ustalili tożsamość sprawcy i go zatrzymali. 43-latek z Oliwy w czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży.

- Funkcjonariusze ustalili, że sprawca zabrał z ukradzionej torebki pieniądze, a resztę przedmiotów wrzucił do kontenera z używaną odzieżą. Policjanci nie zdradzając szczegółów sprawy, natychmiast skontaktowali się z firmą, do której kontener należy i poprosili o jego otwarcie  - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

W środku znaleziono przedmioty należące do pokrzywdzonej, a wśród nich cenne pamiątki rodzinne. Odzyskane przedmioty oddano ich właścicielce. Szczęśliwa mieszkanka Oliwy przysłała policjantom kartkę z podziękowaniami, a szczególne podziękowania złożyła sierż. Ewie Zasadzkiej, która prowadziła jej sprawę.

Policjanci z Gdańska odzyskali pamiątki rodzinne pokrzywdzonej oraz zatrzymali sprawcę ich kradzieży

Zatrzymany 43-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia, jednak nie wykluczone, że za popełnione przestępstwo odpowie w ramach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw. Na niekorzyść sprawcy przemawia również fakt, że kilka miesięcy wcześnie opuścił zakład karny.

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia, a jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w ramach tzw. Recydywy, wówczas sąd dodatkowo może zwiększyć karę o połowę.

Pr/kmp

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 czerwiec 2021 11:56

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1055 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1135 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 360 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 47 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30