Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
sierż. Ewa Zasadzka, która prowadziła sprawę pokrzywdzonej 80-letniej mieszkanki Oliwy sierż. Ewa Zasadzka, która prowadziła sprawę pokrzywdzonej 80-letniej mieszkanki Oliwy mat. prasowe Policji

Policjanci odzyskali pamiątki rodzinne 80-letniej oliwianki

Cze 24, 2021

Gdańscy policjanci otrzymali podziękowanie za zaangażowanie, dzięki któremu 80-letnia mieszkanka Oliwy odzyskała ukradzione rzeczy osobiste. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia. Nie wykluczone, że odpowie za przestępstwo w ramach tzw. recydywy, za które sąd może karę zwiększyć o połowę.

W połowie czerwca policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o kradzieży damskiej torebki, w której były m.in. dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze oraz mające wartość sentymentalna pamiątki rodzinne.

- Pokrzywdzona zostawiła torebkę przy samochodzie, z którego wyjęła zakupy i zaniosła je do domu. Gdy wróciła, torebki już nie było. 80-letnia mieszkanka Oliwy powiedziała wtedy policjantom, że to właśnie biżuteria, którą dostała od bliskich, jest dla niej najważniejsza – opisuje sprawę asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Podczas swojej pracy kryminalni już po kilku dniach ustalili tożsamość sprawcy i go zatrzymali. 43-latek z Oliwy w czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży.

- Funkcjonariusze ustalili, że sprawca zabrał z ukradzionej torebki pieniądze, a resztę przedmiotów wrzucił do kontenera z używaną odzieżą. Policjanci nie zdradzając szczegółów sprawy, natychmiast skontaktowali się z firmą, do której kontener należy i poprosili o jego otwarcie  - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

W środku znaleziono przedmioty należące do pokrzywdzonej, a wśród nich cenne pamiątki rodzinne. Odzyskane przedmioty oddano ich właścicielce. Szczęśliwa mieszkanka Oliwy przysłała policjantom kartkę z podziękowaniami, a szczególne podziękowania złożyła sierż. Ewie Zasadzkiej, która prowadziła jej sprawę.

Policjanci z Gdańska odzyskali pamiątki rodzinne pokrzywdzonej oraz zatrzymali sprawcę ich kradzieży

Zatrzymany 43-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia, jednak nie wykluczone, że za popełnione przestępstwo odpowie w ramach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw. Na niekorzyść sprawcy przemawia również fakt, że kilka miesięcy wcześnie opuścił zakład karny.

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia, a jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w ramach tzw. Recydywy, wówczas sąd dodatkowo może zwiększyć karę o połowę.

Pr/kmp

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 czerwiec 2021 11:56

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2064 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5020 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 161 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 53 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Czerwiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30