Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Szykują się wielkie korki - w lipcu ruszy remont torowiska na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Pomorskiej

Cze 24, 2021

Piastowska i Pomorska to nie jedyne remonty dróg, które powodują kłopoty w przemieszczaniu się. Wkrótce rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej.

Utarło się już, że okres wakacyjny to najlepszy czas na remonty i przebudowy. Wtedy jest nieco mniejszy ruch na miejskich drogach.

- Inwestycje, które mają być realizowane w okresie letnim, to łącznie blisko 60 zadań. Zakończyły się prace projektowe, dokumentacyjne i logicznym następstwem jest przystąpienie do robót – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. Inwestycji. - Nie możemy ich przesunąć na okres po wakacjach, ze względu na dane, które potwierdzają, że w trakcie wakacji ruch na ulicach jest o 30% mniejszy. Chcielibyśmy uniknąć największego obciążenia ruchem jesienią, kiedy samochodów będzie zdecydowanie więcej. Nie możemy ich też skumulować w późniejszym okresie, bo niezależnie od projektów które się teraz rozpoczynają, jesienią uruchomimy kolejne. Część projektów jest finansowana ze środków unijnych oraz z kontraktów partnerstwa publiczno-prywatnego.

W przyszłym miesiącu czekają nas zmiany w rejonie ważnego skrzyżowania w Oliwie: al. Grunwaldzka – ul. Pomorska – ul. Opacka. Rozpocznie się tam remont torowiska w ramach umowy 16-kowej przez inwestora INPRO wraz z budową fragmentu ul. Nowej Opackiej.

W związku z tymi pracami nastąpi:

  • zamknięcie relacji z ul. Pomorskiej w kierunku Centrum oraz w ul. Opacką
  • zamknięcie ruchu tramwajowego
  • brak możliwości przejazdu przez torowisko al. Grunwaldzkiej w kierunku centrum.

Obecnie trwa uzgodnienie projektu tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Planowane prowadzenie robót lipiec-grudzień 2021 r.

W naszym rejonie trwa obecnie:

  • modernizacja ul. Piastowskiej na odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej. Kontynuacja prac. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w zależności od etapu robót wstępnie do 14.10.2021r.
  • modernizacja - budowa chodników ul. Pomorskiej od ul. Subisława do ul. Chłopskiej. Obowiązuje zawężenie jezdni w kierunku ul. Chłopskiej do jednego pasa ruchu od 23.06.2021 do 30.11.2021r.

Pp/umg

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2762 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5710 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 546 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 173 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
</