Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Szykują się wielkie korki - w lipcu ruszy remont torowiska na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Pomorskiej

Cze 24, 2021

Piastowska i Pomorska to nie jedyne remonty dróg, które powodują kłopoty w przemieszczaniu się. Wkrótce rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej.

Utarło się już, że okres wakacyjny to najlepszy czas na remonty i przebudowy. Wtedy jest nieco mniejszy ruch na miejskich drogach.

- Inwestycje, które mają być realizowane w okresie letnim, to łącznie blisko 60 zadań. Zakończyły się prace projektowe, dokumentacyjne i logicznym następstwem jest przystąpienie do robót – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. Inwestycji. - Nie możemy ich przesunąć na okres po wakacjach, ze względu na dane, które potwierdzają, że w trakcie wakacji ruch na ulicach jest o 30% mniejszy. Chcielibyśmy uniknąć największego obciążenia ruchem jesienią, kiedy samochodów będzie zdecydowanie więcej. Nie możemy ich też skumulować w późniejszym okresie, bo niezależnie od projektów które się teraz rozpoczynają, jesienią uruchomimy kolejne. Część projektów jest finansowana ze środków unijnych oraz z kontraktów partnerstwa publiczno-prywatnego.

W przyszłym miesiącu czekają nas zmiany w rejonie ważnego skrzyżowania w Oliwie: al. Grunwaldzka – ul. Pomorska – ul. Opacka. Rozpocznie się tam remont torowiska w ramach umowy 16-kowej przez inwestora INPRO wraz z budową fragmentu ul. Nowej Opackiej.

W związku z tymi pracami nastąpi:

  • zamknięcie relacji z ul. Pomorskiej w kierunku Centrum oraz w ul. Opacką
  • zamknięcie ruchu tramwajowego
  • brak możliwości przejazdu przez torowisko al. Grunwaldzkiej w kierunku centrum.

Obecnie trwa uzgodnienie projektu tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Planowane prowadzenie robót lipiec-grudzień 2021 r.

W naszym rejonie trwa obecnie:

  • modernizacja ul. Piastowskiej na odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej. Kontynuacja prac. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w zależności od etapu robót wstępnie do 14.10.2021r.
  • modernizacja - budowa chodników ul. Pomorskiej od ul. Subisława do ul. Chłopskiej. Obowiązuje zawężenie jezdni w kierunku ul. Chłopskiej do jednego pasa ruchu od 23.06.2021 do 30.11.2021r.

Pp/umg

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1055 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1135 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 359 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 47 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30