Wydrukuj tę stronę
Ulica Michałowskiego Ulica Michałowskiego fot. GZDiZ

Na ul. Michałowskiego położą asfalt

Lip 13, 2021

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu rozpoczyna się wymiana nawierzchni ul. Michałowskiego na VII Dworze. Pamiętające jeszcze budowę Osiedla Młotych trylinki zastąpi nawierzchnia bitumiczna. Według planów prace powinny potrwać 2 miesiące.

Prace drogowe są realizacją zadania z Budżetu Obywatelskiego 2020 i potrwają od 14 lipca do 15 września.

Zakres prac na ul. Michałowskiego obejmuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni z płyt betonowych typu „trylinka”, wykonanie podbudowy z kruszywa i ułożenie nowych warstw bitumicznych. - W czasie prac obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Roboty realizowane będą połówkowo na ok. 100-metrowych odcinkach przy zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu – informuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Na ul. Michałowskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Norblina w kierunku ronda. Objazd dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku będzie możliwy ul. Orłowskiego. Dojazd do parkingu oraz garaży będzie zapewniony.

Modernizacja nawierzchni jezdni ul. Michałowskiego to realizacja wybranego w dzielnicy VII Dwór zadania w Budżecie Obywatelskim. To jednocześnie kontynuacja działań poprawiających bezpieczeństwo i komfort mieszkańców ul. Michałowskiego. W 2016 roku wyremontowany tam został chodnik w ramach programu ich budowy i modernizacji.

Pp/gzdiz

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 lipiec 2021 13:23