Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Ruch wahadłowy na ul. Czyżewskiego Ruch wahadłowy na ul. Czyżewskiego fot. Tomasz Strug

Na Czyżewskiego już bez ruchu wahadłowego

Lip 16, 2021

Ku końcowi zmierza budowa skrzyżowania ul. Czyżewskiego z tzw. ul. Nową Górskiego. Od dwóch dni skrzyżowanie można przejechać bez wprowadzonego tu na czas budowy ruchu wahadłowego.

Trwająca od końca kwietnia budowa nowego skrzyżowania na ul. Czyżewskiego zaczęła doskwierać okolicznym mieszkańcom. Codziennie musieli oni stać w korkach tworzących się przez wprowadzony w miejscu budowy ruch wahadłowy, który  regulowała sygnalizacja świetlną.

Prace drogowe miały się zakończyć pod koniec czerwca, jednak termin został przedłużony do 12 lipca. Po tej dacie nadal trzeba było stać na kłopotliwych światłach.

- Inwestor złożył wniosek przedłużający termin zajęcia pasa drogowego do 31 lipca i zapewnia, że dołoży starań aby tego terminu dotrzymać minimalizując utrudnienia związane z pracami – informuje nas Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.  - Inwestor umotywował swój wniosek utrzymaniem ruchu autobusowego. Autobus może pokonać rondo przez środek wyspy – nie tak jak pojazd osobowy swobodnie. Ten fakt (utrzymania komunikacji publicznej) zwolnił proces technologiczny.

Jednak dzień po naszym zapytaniu zdemontowano sygnalizację świetlną i już można swobodnie przejeżdżać przez nowe skrzyżowanie.

Przebudowa skrzyżowania ul. Czyżewskiego to jeden z etapów budowy tzw. ul. Nowej Górskiego w ramach umowy drogowej zawartej zgodnie z art.16 Ustawy o drogach publicznych z firmą BMC Invest. W zakresie inwestycji znajduje się wybudowanie jezdni i chodników, budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego, a także urządzenie terenów zielonych. Termin realizacji całego zakresu umowy to 31.12.2022 r.

ts

Ostatnio zmieniany piątek, 16 lipiec 2021 18:14

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2391 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5360 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 208 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 108 Rozrywka