Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Zatrzymano włamywacza do piwnic mat. KMP Gdańsk

Zatrzymano włamywacza do piwnic

Lip 19, 2021

Policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do piwnic.  Cześć skradzionego mienia została odzyskana. Sprawca usłyszał 6 zarzutów, za które będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Kryminalni z komisariatu w Oliwie pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piwnic, do których doszło 15 lipca w jednym z bloków na terenie dzielnicy.

Z piwnic zginęły elektronarzędzia a poszkodowani oszacowali straty na sumę prawie 4 tys. zł.

- Dzięki zdobytym informacjom oraz dobremu rozpoznaniu kryminalni wytypowali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży z włamaniem – informuje nadkom. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - W sobotę wieczorem we Wrzeszczu kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o dokonanie tych przestępstw. Policjanci odzyskali większość skradzionych elektronarzędzi, które sprawca zastawił w jednym lombardów.

Dziś prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Zatrzymany 40-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i cztery zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do piwnic. Za te przestępstwa 40-latek odpowie w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej był już karany za to przestępstwo. 

Przestępstwo kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

za KMP Gdańsk

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2391 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5360 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 208 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 108 Rozrywka