Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Włodzimierz Bartosiewicz  (zdjęcie z 2016 roku) Włodzimierz Bartosiewicz (zdjęcie z 2016 roku) mat. DRMG

Szef DRMG odejdzie na emeryturę

Lip 28, 2021

Ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Dotychczasowy, Włodzimierz Bartosiewicz, odchodzi na emeryturę.

Wiele osób w Gdańsku się zastanawia czy cieniem na karierze dyrektora Bartosiewicza nie położyła się sprawa zamierania oliwskiej palmy i budowy nowej palmiarni?

O tym, że szef DRMG straci stanowisko w związku z „przebiegiem inwestycji w palmiarni i obumarciem palmy” pisał 4 lipca profil „Zielona Fala”. Dzień później w wypowiedzi dla trójmiasto.pl. Włodzimierz Bartosiewicz wykluczał swoją dymisję. - Jestem na urlopie, a wiązanie mojej osoby z palmiarnią w Oliwie to wielka pomyłka - mówił szef DRMG

Mijają trzy tygodnie i otrzymujemy informację o jego przejściu na emeryturę i oficjalnym rozpoczęciu procedury poszukiwania następcy. Ta informacje zbiega się również w czasie z wczorajszym postem blogera Janusza Ch.

Wczoraj opublikował on porozumienie DRMG z 2019 o rozwiązaniu umowy z pierwszym wykonawcą nowej palmiarni. Wynika z niego, że niemożliwe było wykonanie szklenia palmiarni w oparciu o założenia projektowe.To jeden podstawowych powodów przedłużenia się budowy nowej konstrukcji palmiarni co nie było obojętne dla stanu 180 – letniego daktylowca.

Za wybranie projektantów nowej palmiarni oraz jej budowniczych odpowiada DMRG

 

W związku ze sprawą palmy, warto przypomnieć, że 5 lipca Zarząd Dzielnicy Oliwa  wezwał władze miasta do wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które ponoszą odpowiedzialność za zniszczenie tego ważnego dla przyrody i historii Oliwy drzewa.

Lakoniczne podziękowania

Oficjalnie władze miasta niezbyt wylewnie dziękują odchodzącemu dyrektorowi.

- Ustępującemu dyrektorowi bardzo dziękuje za wieloletnią pracę na rzecz Gdańska. A od nowego będę oczekiwał po pierwsze doświadczenia przy dużych projektach inwestycyjnych, a po drugie umiejętności kierowania i koordynowania pracy dużym zespołem. – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska realizuje rocznie setki inwestycji, to kluczowa jednostka dla rozwoju i rozbudowy miasta. Począwszy od małych inwestycji chodnikowych, oświetleniowych, czy w ramach Budżetu Obywatelskiego po wielkie projekty, jak np. wiadukt Biskupia Górka czy al. P. Adamowicza, finansowane ze środków zewnętrznych głównie UE. 

Kandydat na stanowisko dyrektora musi się wykazać, m.in.: min. 5-letni stażem pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku kierownika projektu lub inżyniera kontraktu na projektach inwestycyjnych o wartości min. 100 mln zł, znajomością prawa zamówień publicznych i prawa w zakresie finansów publicznych, umiejętności menedżerskie i organizacyjne.

Nowy dyrektor ma przejąć obowiązki jesienią. Można się spodziewać, że będzie to ktoś z grona obecnego szefostwa DRMG.

Zadaniem DRMG jest przygotowanie i realizacja powierzonych przez Miasto Gdańsk inwestycji i remontów – miejskich dróg i chodników, mostów, szkół, przedszkoli, basenów itd.

ts

Ostatnio zmieniany środa, 28 lipiec 2021 20:32

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2439 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5424 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 301 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 129 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31