Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Włodzimierz Bartosiewicz  (zdjęcie z 2016 roku) Włodzimierz Bartosiewicz (zdjęcie z 2016 roku) mat. DRMG

Szef DRMG odejdzie na emeryturę

Lip 28, 2021

Ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Dotychczasowy, Włodzimierz Bartosiewicz, odchodzi na emeryturę.

Wiele osób w Gdańsku się zastanawia czy cieniem na karierze dyrektora Bartosiewicza nie położyła się sprawa zamierania oliwskiej palmy i budowy nowej palmiarni?

O tym, że szef DRMG straci stanowisko w związku z „przebiegiem inwestycji w palmiarni i obumarciem palmy” pisał 4 lipca profil „Zielona Fala”. Dzień później w wypowiedzi dla trójmiasto.pl. Włodzimierz Bartosiewicz wykluczał swoją dymisję. - Jestem na urlopie, a wiązanie mojej osoby z palmiarnią w Oliwie to wielka pomyłka - mówił szef DRMG

Mijają trzy tygodnie i otrzymujemy informację o jego przejściu na emeryturę i oficjalnym rozpoczęciu procedury poszukiwania następcy. Ta informacje zbiega się również w czasie z wczorajszym postem blogera Janusza Ch.

Wczoraj opublikował on porozumienie DRMG z 2019 o rozwiązaniu umowy z pierwszym wykonawcą nowej palmiarni. Wynika z niego, że niemożliwe było wykonanie szklenia palmiarni w oparciu o założenia projektowe.To jeden podstawowych powodów przedłużenia się budowy nowej konstrukcji palmiarni co nie było obojętne dla stanu 180 – letniego daktylowca.

Za wybranie projektantów nowej palmiarni oraz jej budowniczych odpowiada DMRG

 

W związku ze sprawą palmy, warto przypomnieć, że 5 lipca Zarząd Dzielnicy Oliwa  wezwał władze miasta do wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które ponoszą odpowiedzialność za zniszczenie tego ważnego dla przyrody i historii Oliwy drzewa.

Lakoniczne podziękowania

Oficjalnie władze miasta niezbyt wylewnie dziękują odchodzącemu dyrektorowi.

- Ustępującemu dyrektorowi bardzo dziękuje za wieloletnią pracę na rzecz Gdańska. A od nowego będę oczekiwał po pierwsze doświadczenia przy dużych projektach inwestycyjnych, a po drugie umiejętności kierowania i koordynowania pracy dużym zespołem. – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska realizuje rocznie setki inwestycji, to kluczowa jednostka dla rozwoju i rozbudowy miasta. Począwszy od małych inwestycji chodnikowych, oświetleniowych, czy w ramach Budżetu Obywatelskiego po wielkie projekty, jak np. wiadukt Biskupia Górka czy al. P. Adamowicza, finansowane ze środków zewnętrznych głównie UE. 

Kandydat na stanowisko dyrektora musi się wykazać, m.in.: min. 5-letni stażem pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku kierownika projektu lub inżyniera kontraktu na projektach inwestycyjnych o wartości min. 100 mln zł, znajomością prawa zamówień publicznych i prawa w zakresie finansów publicznych, umiejętności menedżerskie i organizacyjne.

Nowy dyrektor ma przejąć obowiązki jesienią. Można się spodziewać, że będzie to ktoś z grona obecnego szefostwa DRMG.

Zadaniem DRMG jest przygotowanie i realizacja powierzonych przez Miasto Gdańsk inwestycji i remontów – miejskich dróg i chodników, mostów, szkół, przedszkoli, basenów itd.

ts

Ostatnio zmieniany środa, 28 lipiec 2021 20:32

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1031 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1124 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 70 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 36 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30