Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Natalia Misiura i Jerzy Janczukowicz przed jego domem przy ul. Hołdu Pruskiego w Oliwie Natalia Misiura i Jerzy Janczukowicz przed jego domem przy ul. Hołdu Pruskiego w Oliwie

Czy powstanie książka o życiu Jerzego Janczukowicza?

Sie 11, 2021

27 lipca minęła pierwsza rocznica śmierci Jerzego Janczukowicza. Nasza czytelniczka chce napisać biografię słynnego płetwonurka i kolekcjonera. Pani Natalia zwraca się z apelem o materiały i wspomnienia.

Witam wszystkich. Pisze do państwa z ogromną prośbą.

Wielu mieszkańców Gdańska kojarzyła dość barwną osobę zamieszkująca dom na Hołdu Pruskiego 6 w Gdańsku - Oliwie. Był to Jerzy Janczukowicz dla wielu człowiek legenda, prekursor ciekawych eksploracji i akcji wydobywczych na terenie kraju. Dla mnie osobiście był osobą bliską, przyjacielem moim bohaterem.

Rok po rocznicy śmierci tego niezwykłego człowieka postanowiłam zbierać wszystkie materiały dotyczące jego działalności, wypraw aby stworzyć książkę biograficzną, która należycie upamiętni Jerzego.

Jeśli ktoś z Państwa posiada takie informacje, lub chce napisać wspomnienia które udostępnie w książce zapraszam do współpracy.

Proszę pisać bezpośrednio na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Natalia Misiura

Ostatnio zmieniany środa, 11 sierpień 2021 23:20

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2407 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5385 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 257 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 119 Rozrywka