Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Start biegu głównego Start biegu głównego fot. Karol Kacperski

Ultras Oliwski za nami - udany start nowej imprezy sportowej

Wrz 13, 2021

Pierwsza edycja Ultrasa Oliwskiego okazała się strzałem w dziesiątkę i wysoko zawiesiła poprzeczkę. Dopisała frekwencja, organizacja i pogoda. Impreza rozbudziła apetyt na kolejne edycje, co podkreślało wielu uczestników i kibiców zapowiadając swój udział w przyszłym roku.

Zawodnicy uczestniczyli w biegach, w lasach oliwskich, na trzech różnych dystansach: 21 km w Bieg głównym, 9 km w biegu medium - OBC Run, oraz 7 km w konkurencji Nordic Walking. Na starcie dopingował wszystkich ambasador tegorocznej edycji – maratończyk i lekkoatleta Radosław Dudycz, a imprezę poprowadził dziennikarz i pasjonat biegów - Tomasz Galiński. Bieg główny wygrał Łukasz Gołaszewski, który pokonał trasę w niecałe 1h 29 min, a najszybsza wśród kobiet była Agnieszka Baranowska. W biegu medium – OBC Run zwyciężył Mateusz Gajewski, a w kategorii kobiet Marta Łagownik. Organizatorzy nagrodzili zwycięzców statuetkami, czekami pieniężnymi oraz voucherami od sponsorów.

Ultras Oliwski fot Agata Dąbrowska 39A0227

Bieg najmłodszych fot. Agata Dąbrowska

W Miasteczku Biegowym przy Stawie Młyńskim, dla rodzin i przyjaciół uczestników czekał szereg atrakcji, w tym animacje i strefy sportowe dla dzieci, muzyka na żywo, strefa gastronomiczna oraz strefa wypoczynku – Garden Party. Dla najmłodszych odbyły się również biegi krótkie, w których każdy uczestnik nagradzany był pamiątkowym medalem. Celem imprezy, co podkreślali organizatorzy, była promocja aktywnego wypoczynku i integracja lokalnej społeczności. Dzięki pięknym, zielonym terenom, wielu atrakcjom, słonecznej pogodzie, a przede wszystkim zaangażowaniu samych Oliwian, udało się to w 100 procentach.

VIVA OLIWA, coroczne święto mieszkańców i ich gości zyskało nowe, sportowe oblicze i obok koncertów, wystaw, kiermaszów, różnorodnej oferty gastronomicznej
i pchlich targów, identyfikuje Oliwę jako jedną z prężniej rozwijających się pod względem samorządności dzielnic Gdańska.

- Ogromnie cieszę się, że tak wiele osób wzięło udział w pierwszej edycji biegu, a także z wysokiego poziomu zawodów i świetnych wyników uczestników. Zebraliśmy dużo pozytywnych opinii i już zaczynamy pracę na przyszłoroczną edycją, która również odbędzie się we wrześniu! – mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE, organizator biegu.


Wyniki biegów:

Bieg Główny – Ultras Oliwski 21 km

Kat. Open M

1.Łukasz Gołaszewski

2.Jakub Czaja

3.Adam Baranowski


Kat. Open K

1.Baranowska Agnieszka

2.Małgorzata Folwarska

3.Karolina Zygry-Wiśniewska

 

OBC Run 9 km

Kat. Open M

1.Mateusz Gajewski

2.Jan Chrzanowski

3.Jakub Dziemian


Kat. Open K

1.Marta Łagownik

2.Katarzyna Zdrojewska

3.Asia Zrzelska

 

Nordic Walking 7 km

Kat. Open M

1.Sebastian Pawlak


Kat. Open K

1.Edyta Kędzierska

 

mat. prasowe organizatora

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2730 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5690 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 293 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 158 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30