Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Wizualizacja jednego z obiektów Centrum Sportu i Rekreacji UG Wizualizacja jednego z obiektów Centrum Sportu i Rekreacji UG Wiz. Archimedia

Oddala się budowa Centrum Sportu i Rekreacji UG

Paź 06, 2021

Ceny w branży budowlanej szybują ostro w górę. Z tego powodu planowane jeszcze w tym roku rozpoczęcie budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza raczej się nie odbędzie.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza było wstępnie planowane na jesień tego roku. Plany te się jednak dezaktualizują. Z powodu rosnących cen w branży budowlanej, wycofała się firma, która wygrała pierwszy przetarg tej inwestycji. Uczelnia rozpisze kolejne postępowanie przetargowe.

Podczas poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego, nowy rektor Uniwersytetu Gdańskiego mówił o niezrealizowanym jeszcze projekcie i kłopotach jakie napotyka.

- Nasz dalszy rozwój to również nowe inwestycje – mówił rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Wśród nich rektor wymienił kontynuację remontu i przebudowy budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. – Ale najważniejszą, wciąż nie rozpoczętą inwestycją jest zbudowanie naszego centrum sportowego. Po udanym montażu finansowym, podpisaniu dodatkowych umów z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, rozstrzygnęliśmy pierwszy przetarg na to przedsięwzięcie – mówił rektor Piotr Stepnowski. - Z przykrością muszę poinformować Państwa, że zwycięzcy przetargu wycofali się jednak z jego realizacji ze względu na galopująco rosnące ceny w sektorze budowlanym. Cóż, ogłaszamy przetarg na nowo, licząc, że uda nam się zdobyć dodatkowe środki.

Doprowadźmy ten projekt do końca - apel do przyjaciół UG 

Rektor zdaje sobie sprawę z rosnących kosztów nie rozpoczętej jeszcze inwestycji.

- Wiemy,  że inwestycja będzie z  pewnością droższa niż to zakładano. W tym miejscu gorąco apeluje do wszystkich przyjaciół Uniwersytetu Gdańskiego - tak licznie zgromadzonych tu dzisiaj na Sali. Niezależnie od przynależności partyjnej, szczebla władz - od samorządu po władze centralne, doprowadźmy ten projekt do pomyślnego końca – apelował rektor Stepnowski.

Centrum Sportu i Rekreacji UG wiz10 2021

Jak informowano nas ponad rok temu, docelowo w ramach Centrum Sportowego zaplanowano: budowę zespołu sal sportowych wraz z niezbędnym zapleczem administracyjnym, socjalno-technicznym i sanitarnym; będą to m.in.: duża sala sportowa z widownią dla 324 osób, mała sala sportowa z widownią dla 200 osób, ściana wspinaczkowa, boiska do gry w piłkę ręczną, futsal, siatkówkę, koszykówkę, tenisa, siłownia, sala sportów walki oraz sala fitness); hala tenisowa z 2 kortami ze sztuczną nawierzchnią i zadaszeniem, 3 ogrodzone korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem i oświetleniem, ścianka do gry w tenisa ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem i oświetleniem; boisko do gry w piłkę nożną z nawierzchnią ze sztucznej trawy wraz z odwodnieniem i oświetleniem, trybuna ze stałą z widownią dla około 380 widzów.

Przygotowaniami do budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG była rozbiórka obiektów dawnego stadionu oraz ubiegłoroczna wycinka niemal ćwierć tysiąca drzew.

ts

Ostatnio zmieniany środa, 06 październik 2021 20:47

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2388 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5357 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 201 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 107 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31