Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Plac zabaw na skwerze Ireny Jarockiej Plac zabaw na skwerze Ireny Jarockiej fot. Tomasz Strug

Budżet Obywatelski - Pomysł zmian na placu zabaw na skwerze Ireny Jarockiej

Paź 10, 2021

Jeszcze tydzień pozostał do głosowania w gdańskim Budżecie Obywatelskim 2022. Przedstawiamy kolejny projekt mający ulepszyć przestrzeń publiczną w Oliwie.

Projekt numer 3 – „Modernizacja skweru Ireny Jarockiej poprzez doposażenie w nowe elementy rekreacyjne i modyfikację dotychczasowej aranżacji placu zabaw”, to po kilku latach istnienia próba poprawienia funkcjonalności tego miejsca. Warto przypomnieć, że plac zabaw na skwerze Jarockiej powstał w 2017 roku również w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednak teraz tematem zajęła się już inna mieszkanka Oliwy.

- Główną sprężyną napędową do napisania projektu była dla mnie oliwska młodsza młodzież (9-14lat), która z braku miejsca dla swojej rozrywki wchodzi po 17tej na tym skwerze na urządzenia przeznaczone dla małych dzieci, oczywiście na swój sposób – napisała do nas autorka projektu numer 3.  - Jak już na nich siedzi to okazuje się, że te sprzęty nie stanowią dla nich rozrywki, czy wyzwania, więc zajmują się wymianą wulgarnych słów i "smartfonowaniem". Czym oczywiście gorszą ewentualne dzieci.

Autorka projektu chce rozszerzyć funkcjonalność placu zabaw również o nieco starsze dzieci.

- Urządzenia wychodzące poza zainteresowanie 6-latka stanowiłyby domyślny wybór i rozrywkę dla wyżej wspomnianych. Zwłaszcza, że mają być postawione za płotem na trawie. Urządzenia postawione na trawie sumarycznie mniej kosztują niż te wymagające nawierzchni syntetycznej bądź specjalistycznej, ale niestety mają swoje ograniczenia – informuje inicjatorka zmian. -  Co do samego placu zabaw małego dziecka to też mają być tam zmiany, z których główne to zamiana piasku na nawierzchnię syntetyczną oraz zamiana piaskownicy integracyjnej (zwanej popularnie basenem dla ptaków) na wbudowaną w ziemię trampolinę (jak w Gdańsku Głównym na placu zabaw Park Świętopełka).

Poniżej pełen opis projektu:

Kto może głosować ?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.

Jak głosować?

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.gdansk.pl. W tym roku każdy, kto posiada Kartę Mieszkańca, będzie mógł wziąć udział w głosowaniu również za pomocą aplikacji mobilnej „Jestem z Gdańska”.

Budżet obywatelski 2022 - kliknij i głosuj

Mobilne Punkty Głosowania

W tym roku, na czas trwania głosowania między 4 a 18 października, aby jeszcze bardziej zachęcić i ułatwić gdańszczankom i gdańszczanom głosowanie, pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami organizują Mobilne Punkty Głosowania. Będzie w nich można, z pomocą konsultantów zagłosować na wybrane projekty. Aby zrobić to w punkcie mobilnym, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości. Wykaz wszystkich miejsc, w których można wziąć udział w głosowaniu, dostępny będzie na stronie www.gdansk.pl.

Zielony Budżet Obywatelski

Po raz drugi można głosować na projekty zielone. O wyodrębnienie środków na ten cel z podstawowej puli Budżetu Obywatelskiego apelowali mieszkańcy i aktywiści. Zielony BO zakłada przede wszystkim rozwój publicznych, ogólnodostępnych miejskich terenów zieleni poprzez budowę nowych przestrzeni zielonych oraz renowacje i modernizację zagospodarowania tych istniejących. Pula na Zielony Budżet Obywatelski w tym roku to 4 992 303 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Na stronie gdansk.pl w zakładce BO znajduje się baza przydatnych informacji na temat całego procesu konsultacji oraz głosowania. Pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami podpowiadają wnioskodawcom, w jaki sposób promować swoje projekty oraz przekazują materiały promocyjne do pobrania on-line. Zapraszamy do śledzenia profilu BO na facebooku: @gdanskBO

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 październik 2021 20:14

Newsletter

Historia

Ostatnia księżniczka z Gdańska - Oliw…

Nazywała się Nadina Perloff, w książce meldunkowej Gdańska z 1942 r p.t. "Danziger Einwohnerbuch 1942" wypisane jest jej nazwisko pod adresem Böttchergasse Nr. 23/27 z dopiskiem Witwe (wdowa). Jej rodzina...

17-12-2021 490 Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 337 Historia

Ostatnio dodane

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cysterskiej

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cy…

Capella Cistersian to obok Scholi Gregoriana Oliviensis nowy człon zajmujący się kulturą muzyczną cysterską w Oliwie. Choć powstał w trudnym czasie, jakim jest epidemia, to ma za sobą wiele występów.

17-01-2022 149 Rozrywka

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna tęcza"

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna …

Tytuł koncertu "Czarna tęcza" to także tytuł najnowszej płyty Tomasza Olszewskiego, choć zawartość może się tu i ówdzie zmieniać. Przekrojowy repertuar z sześciu płyt autorskich, swoiste ,,greatest hits", na miarę...

17-01-2022 33 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31