Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Tyrolska przy Stawie Młyńskim Tyrolska przy Stawie Młyńskim mat. DRMG

Gdzie się podziała oliwska tyrolka?

Lis 26, 2021

Zniknęła tyrolka zamontowana w tym roku przy Stawie Młyńskim nieopodal ulicy Spacerowej. To jednak nie kradzież. Okazuje się, że sprzęt jest naprawiany w ramach gwarancji.

- Gdzie się podziała tyrolka, na której bawiły się moje wnuki? Czy ktoś ją ukradł? Albo zdemontowano ją na zimę? – pyta nas Pani Jolanta z Oliwy.

I rzeczywiście, nie ma po tyrolce śladu w miejscu gdzie ją ustawiono wiosną tego roku w ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego, który wygrał cztery lata temu. Jedyną pamiątką po kolejce jest klepisko i tablica informacyjna o treści: Tu wybudowaliśmy park linowy pod Pachołkiem w ramach BO 2018.

Mamy dobre wiadomości. Tyrolka nie zaginęła.

- Sprzęt jest obecnie naprawiany w ramach gwarancji, a jego ponowny montaż w przestrzeni miejskiej zaplanowany jest na przyszły tydzień – informuje Jakub Panasewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Koszt robót budowlano – montażowych wraz z opracowaniem projektu warsztatowego dla budowy tyrolki przy Stawie Młyńskim wyniósł 55  tys. złotych.

Ts

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2110 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5065 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 235 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 87 Rozrywka