Piotr Stefaniak Piotr Stefaniak mat. prasowe INPRO S.A.

Zmarł Piotr Stefaniak – jeden z założycieli INPRO SA

Gru 13, 2021

Zmarł Piotr Stefaniak, jeden z założycieli i wieloletni prezes mającej swoją siedzibę w Oliwie spółki INPRO. Ze względu na stan zdrowia, przed niespałna miesiącem przestał pełnić jakiekolwiek funkcje w zarządzie firmy.

W wieku 72 lat zmarł Piotr Stefaniak. O śmierci byłego współzałożyciela i prezesa spółki poinformowano na profilu firmy deweloperskiej INPRO S.A.

„Prezes Stefaniak był związany z firmą INPRO od samego początku, dzięki jego zaangażowaniu i wszechstronnej wiedzy przez lata stał u podstaw sukcesów naszej firmy. Był współautorem wielu projektów deweloperskich pod marką INPRO. (…)

Jego uczciwość, sprawiedliwość oraz troska o innych sprawiały, że wszyscy darzyli go sympatią i ogromnym szacunkiem. W stosunku do pracowników wykazywał się życzliwością i ufnością, wychowując w tym duchu kilka pokoleń ludzi związanych z INPRO. „ – czytamy w komunikacie firmy. Na stronie INPRO udostępniono księgę kondolencyjną.

Piotr Stefaniak pełnił w spółce funkcję Prezesa Zarządu Spółki, a ostatnio od dnia 14 września 2020 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu.

16 listopada Rada Nadzorcza Spółki odwołała Piotra Stefaniaka z funkcji Wiceprezesa Zarządu oraz jednocześnie ze składu Zarządu Spółki INPRO S.A. Jak podano w komunikacie przekazanym do Komisji Nadzoru Finansowego, „odwołanie Pana Piotra Janusza Stefaniaka nastąpiło na podstawie §7 ust. 5 Statutu Spółki i było powodowane ważnymi przyczynami dotyczącymi stanu zdrowia wyżej wymienionego”.

Firma INPRO była jednym z pierwszych deweloperów działających na terenie trójmiasta. Przedsiębiorstwo powstało w 1987 roku w Kartuzach pod nazwą Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Budownictwa. Dzięki ustawom ministra Mieczysława Wilczka firma została przekształcona w spółkę. Obok Stefaniaka, założycielami spółki byli Krzysztof Maraszek i Zbigniew Lewiński. Dd 17 lutego 2011 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Od 1997 roku firma ma swoją siedzibę w Oliwie w wybudowanym przez siebie budynku przy ul. Opata Rybińskiego 8. Pierwotnie spółka miała mieć siedzibę w dzisiejszym Hotelu Oliwskim przy ul. Piastowskiej 1.

INPRO znane jest z wielu realizacji, głównie mieszkaniowych i na terenie trójmiasta. Jednak spółka inwestowała nie tylko w naszym regionie. Prezes Stefaniak szczególnie był dumny z wybudowania pięciogwiazdkowego Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach. W Oliwie firma wzniosła w kilku etapach osiedle Oliwska Harmonia w pobliżu ul. Opackiej czy wspomniany wcześniej Hotel Oliwski. Na realizację czeka jeszcze etap usługowo – biurowy Oliwskiej Harmonii, wzdłuż al. Grunwaldzkiej.

INPRO wspierało przez lata inicjatywy Biblioteki Oliwskiej. Współfinansowało również wraz z Radą Oliwy renowację pomnika Bitwy pod Oliwą na Wzgórzu Pachołek.

Pw

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 grudzień 2021 23:10

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 616 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1168 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 152 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1255 Rozrywka