Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Piotr Stefaniak Piotr Stefaniak mat. prasowe INPRO S.A.

Zmarł Piotr Stefaniak – jeden z założycieli INPRO SA

Gru 13, 2021

Zmarł Piotr Stefaniak, jeden z założycieli i wieloletni prezes mającej swoją siedzibę w Oliwie spółki INPRO. Ze względu na stan zdrowia, przed niespałna miesiącem przestał pełnić jakiekolwiek funkcje w zarządzie firmy.

W wieku 72 lat zmarł Piotr Stefaniak. O śmierci byłego współzałożyciela i prezesa spółki poinformowano na profilu firmy deweloperskiej INPRO S.A.

„Prezes Stefaniak był związany z firmą INPRO od samego początku, dzięki jego zaangażowaniu i wszechstronnej wiedzy przez lata stał u podstaw sukcesów naszej firmy. Był współautorem wielu projektów deweloperskich pod marką INPRO. (…)

Jego uczciwość, sprawiedliwość oraz troska o innych sprawiały, że wszyscy darzyli go sympatią i ogromnym szacunkiem. W stosunku do pracowników wykazywał się życzliwością i ufnością, wychowując w tym duchu kilka pokoleń ludzi związanych z INPRO. „ – czytamy w komunikacie firmy. Na stronie INPRO udostępniono księgę kondolencyjną.

Piotr Stefaniak pełnił w spółce funkcję Prezesa Zarządu Spółki, a ostatnio od dnia 14 września 2020 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu.

16 listopada Rada Nadzorcza Spółki odwołała Piotra Stefaniaka z funkcji Wiceprezesa Zarządu oraz jednocześnie ze składu Zarządu Spółki INPRO S.A. Jak podano w komunikacie przekazanym do Komisji Nadzoru Finansowego, „odwołanie Pana Piotra Janusza Stefaniaka nastąpiło na podstawie §7 ust. 5 Statutu Spółki i było powodowane ważnymi przyczynami dotyczącymi stanu zdrowia wyżej wymienionego”.

Firma INPRO była jednym z pierwszych deweloperów działających na terenie trójmiasta. Przedsiębiorstwo powstało w 1987 roku w Kartuzach pod nazwą Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Budownictwa. Dzięki ustawom ministra Mieczysława Wilczka firma została przekształcona w spółkę. Obok Stefaniaka, założycielami spółki byli Krzysztof Maraszek i Zbigniew Lewiński. Dd 17 lutego 2011 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Od 1997 roku firma ma swoją siedzibę w Oliwie w wybudowanym przez siebie budynku przy ul. Opata Rybińskiego 8. Pierwotnie spółka miała mieć siedzibę w dzisiejszym Hotelu Oliwskim przy ul. Piastowskiej 1.

INPRO znane jest z wielu realizacji, głównie mieszkaniowych i na terenie trójmiasta. Jednak spółka inwestowała nie tylko w naszym regionie. Prezes Stefaniak szczególnie był dumny z wybudowania pięciogwiazdkowego Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach. W Oliwie firma wzniosła w kilku etapach osiedle Oliwska Harmonia w pobliżu ul. Opackiej czy wspomniany wcześniej Hotel Oliwski. Na realizację czeka jeszcze etap usługowo – biurowy Oliwskiej Harmonii, wzdłuż al. Grunwaldzkiej.

INPRO wspierało przez lata inicjatywy Biblioteki Oliwskiej. Współfinansowało również wraz z Radą Oliwy renowację pomnika Bitwy pod Oliwą na Wzgórzu Pachołek.

Pw

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 grudzień 2021 23:10

Newsletter

Historia

Ostatnia księżniczka z Gdańska - Oliw…

Nazywała się Nadina Perloff, w książce meldunkowej Gdańska z 1942 r p.t. "Danziger Einwohnerbuch 1942" wypisane jest jej nazwisko pod adresem Böttchergasse Nr. 23/27 z dopiskiem Witwe (wdowa). Jej rodzina...

17-12-2021 558 Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 353 Historia

Ostatnio dodane

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cysterskiej

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cy…

Capella Cistersian to obok Scholi Gregoriana Oliviensis nowy człon zajmujący się kulturą muzyczną cysterską w Oliwie. Choć powstał w trudnym czasie, jakim jest epidemia, to ma za sobą wiele występów.

17-01-2022 215 Rozrywka

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna tęcza"

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna …

Tytuł koncertu "Czarna tęcza" to także tytuł najnowszej płyty Tomasza Olszewskiego, choć zawartość może się tu i ówdzie zmieniać. Przekrojowy repertuar z sześciu płyt autorskich, swoiste ,,greatest hits", na miarę...

17-01-2022 60 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31