Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Piotr Stefaniak Piotr Stefaniak mat. prasowe INPRO S.A.

Zmarł Piotr Stefaniak – jeden z założycieli INPRO SA

Gru 13, 2021

Zmarł Piotr Stefaniak, jeden z założycieli i wieloletni prezes mającej swoją siedzibę w Oliwie spółki INPRO. Ze względu na stan zdrowia, przed niespałna miesiącem przestał pełnić jakiekolwiek funkcje w zarządzie firmy.

W wieku 72 lat zmarł Piotr Stefaniak. O śmierci byłego współzałożyciela i prezesa spółki poinformowano na profilu firmy deweloperskiej INPRO S.A.

„Prezes Stefaniak był związany z firmą INPRO od samego początku, dzięki jego zaangażowaniu i wszechstronnej wiedzy przez lata stał u podstaw sukcesów naszej firmy. Był współautorem wielu projektów deweloperskich pod marką INPRO. (…)

Jego uczciwość, sprawiedliwość oraz troska o innych sprawiały, że wszyscy darzyli go sympatią i ogromnym szacunkiem. W stosunku do pracowników wykazywał się życzliwością i ufnością, wychowując w tym duchu kilka pokoleń ludzi związanych z INPRO. „ – czytamy w komunikacie firmy. Na stronie INPRO udostępniono księgę kondolencyjną.

Piotr Stefaniak pełnił w spółce funkcję Prezesa Zarządu Spółki, a ostatnio od dnia 14 września 2020 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu.

16 listopada Rada Nadzorcza Spółki odwołała Piotra Stefaniaka z funkcji Wiceprezesa Zarządu oraz jednocześnie ze składu Zarządu Spółki INPRO S.A. Jak podano w komunikacie przekazanym do Komisji Nadzoru Finansowego, „odwołanie Pana Piotra Janusza Stefaniaka nastąpiło na podstawie §7 ust. 5 Statutu Spółki i było powodowane ważnymi przyczynami dotyczącymi stanu zdrowia wyżej wymienionego”.

Firma INPRO była jednym z pierwszych deweloperów działających na terenie trójmiasta. Przedsiębiorstwo powstało w 1987 roku w Kartuzach pod nazwą Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Budownictwa. Dzięki ustawom ministra Mieczysława Wilczka firma została przekształcona w spółkę. Obok Stefaniaka, założycielami spółki byli Krzysztof Maraszek i Zbigniew Lewiński. Dd 17 lutego 2011 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Od 1997 roku firma ma swoją siedzibę w Oliwie w wybudowanym przez siebie budynku przy ul. Opata Rybińskiego 8. Pierwotnie spółka miała mieć siedzibę w dzisiejszym Hotelu Oliwskim przy ul. Piastowskiej 1.

INPRO znane jest z wielu realizacji, głównie mieszkaniowych i na terenie trójmiasta. Jednak spółka inwestowała nie tylko w naszym regionie. Prezes Stefaniak szczególnie był dumny z wybudowania pięciogwiazdkowego Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach. W Oliwie firma wzniosła w kilku etapach osiedle Oliwska Harmonia w pobliżu ul. Opackiej czy wspomniany wcześniej Hotel Oliwski. Na realizację czeka jeszcze etap usługowo – biurowy Oliwskiej Harmonii, wzdłuż al. Grunwaldzkiej.

INPRO wspierało przez lata inicjatywy Biblioteki Oliwskiej. Współfinansowało również wraz z Radą Oliwy renowację pomnika Bitwy pod Oliwą na Wzgórzu Pachołek.

Pw

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 grudzień 2021 23:10

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2388 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5357 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 201 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 107 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31