Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Szopka przed Oliwskim Ratuszem Kultury Szopka przed Oliwskim Ratuszem Kultury fot. Mikołaj Sobczak

Oliwska szopka z piasku odsłonięta

Gru 19, 2021

To już nasza dzielnicowa tradycja. Przed Oliwskim Ratuszem Kultury odbyła się Wigilia Oliwska oraz odsłonięto szopkę z piasku.

Uroczystość odbyła się 18 grudnia o godzinie 16. Mimo bardzo silnego i przenikającego chłodem wiatru, w wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. .Rozpoczęto je od odsłonięcia szopki z piasku. Autorem projektu jest  Ewa Topolan, a wykonania podjęli się Bartosz Chylewski i Natalia Frankowska-Chylewska. Szopka będzie prezentowana przed Oliwskim Ratuszem Kultury do 7 stycznia 2022 roku.

Hasło tegorocznej Międzywyznaniowej Wigilii Oliwskiej brzmiało: Wspólnie. Mimo różnic. W organizowanym przez Wspólnotę Gdańską i Radę Oliwy wydarzeniu życzenia dla mieszkańców i Gdańska składali przedstawiciele władz miasta, parlamentu, radnych miasta i radnych dzielnicy.

Od kilku lat, przedświąteczne spotkanie oliwian ma ekumeniczny charakter. Także i tym razem obok proboszczów oliwskich parafii wypowiadali się przedstawiciele innych religii chrześcijańskich, judaizmu czy islamu. 

Na koniec uroczystości mieszkańcy zostali obdarowani kalendarzami od Wspólnoty Gdańskiej oraz opłatkami od Ojców Cystersów z Oliwy.

W salach Oliwskiego Ratusza Kultury rękodzielnicze (i nie tylko) prace wystawiły m.in. Fundacja Sprawni Inaczej, Fundacja Mam Marzenie, Zespół Szkół Specjalnych nr 2, Szkoła Podstawowa nr 35 oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa STO.

Wcześniej, tego samego dnia, odbyły się rodzinne warsztaty ozdób choinkowych dla dzieci.

Pw

Ostatnio zmieniany niedziela, 19 grudzień 2021 22:01

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2388 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5357 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 201 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 107 Rozrywka