Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Ślady podpalenia ogrodzenia meczetu Ślady podpalenia ogrodzenia meczetu fot. Tomasz Strug

Podpalono ogrodzenie meczetu w Oliwie

Sty 05, 2022

W poniedziałek rano doszło do podpalenia fragmentu ogrodzenia przy bramie wejściowej do oliwskiego meczetu. Sprawca jest już w areszcie. Odpowie za zniszczenie mienia oraz za fałszywy alarm o ładunku wybuchowym w Galerii Metropolia we Wrzeszczu.

W poniedziałek doszło do podpalenia murowanego ogrodzenie oraz bramki wejściowej do meczetu przy ul. Abrahama na VII Dworze. Straty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Tego samego poranka na numer 112 zadzwonił mężczyzna z informacją o bombie podłożonej przy wejściu na peron w galerii handlowej Metropolia we Wrzeszczu. Okazało się, że obie sprawy są ze sobą powiązane.

- Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komendy miejskiej i pobliskiego komisariatu oraz policyjny pirotechnik. Po dokładnym sprawdzeniu terenu o kazało się, że alarm o podłożonym ładunku wybuchowym był fałszywy – informuje Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - W tym czasie kryminalni z Wrzeszcza i komendy miejskiej ustalali, kto zadzwonił z taką informacją i rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie jeszcze tego samego dnia 45- letniego gdańszczanina.

Policjanci ustalili, że 45-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo, którym jest podpalenie ogrodzenia meczetu.

Gdańsk fałszywy alarm i meczet

Wczoraj policjanci z komisariatu we Wrzeszczu przesłuchali mężczyznę i doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące zawiadomienia o fałszywym alarmie bombowym oraz zniszczenia mienia.

Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za przestępstwo spowodowania fałszywego alarmu grozi kara więzienia do 8 lat. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zniszczenia elewacji meczetu w wyniku podpalenia w 2013 roku

To nie pierwsza próba podpalenia meczetu w Gdańsku. W październiku 2013 roku próbowano podpalić sam budynek świątyni.  Uszkodzeniu uległy wówczas drzwi boczne oraz elewacja budynku. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Pp/KMP Gdańsk

Ostatnio zmieniany środa, 05 styczeń 2022 14:26

Newsletter

Historia

Ostatnia księżniczka z Gdańska - Oliw…

Nazywała się Nadina Perloff, w książce meldunkowej Gdańska z 1942 r p.t. "Danziger Einwohnerbuch 1942" wypisane jest jej nazwisko pod adresem Böttchergasse Nr. 23/27 z dopiskiem Witwe (wdowa). Jej rodzina...

17-12-2021 558 Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 353 Historia

Ostatnio dodane

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cysterskiej

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cy…

Capella Cistersian to obok Scholi Gregoriana Oliviensis nowy człon zajmujący się kulturą muzyczną cysterską w Oliwie. Choć powstał w trudnym czasie, jakim jest epidemia, to ma za sobą wiele występów.

17-01-2022 215 Rozrywka

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna tęcza"

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna …

Tytuł koncertu "Czarna tęcza" to także tytuł najnowszej płyty Tomasza Olszewskiego, choć zawartość może się tu i ówdzie zmieniać. Przekrojowy repertuar z sześciu płyt autorskich, swoiste ,,greatest hits", na miarę...

17-01-2022 60 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31