Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Ślady podpalenia ogrodzenia meczetu Ślady podpalenia ogrodzenia meczetu fot. Tomasz Strug

Podpalono ogrodzenie meczetu w Oliwie

Sty 05, 2022

W poniedziałek rano doszło do podpalenia fragmentu ogrodzenia przy bramie wejściowej do oliwskiego meczetu. Sprawca jest już w areszcie. Odpowie za zniszczenie mienia oraz za fałszywy alarm o ładunku wybuchowym w Galerii Metropolia we Wrzeszczu.

W poniedziałek doszło do podpalenia murowanego ogrodzenie oraz bramki wejściowej do meczetu przy ul. Abrahama na VII Dworze. Straty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Tego samego poranka na numer 112 zadzwonił mężczyzna z informacją o bombie podłożonej przy wejściu na peron w galerii handlowej Metropolia we Wrzeszczu. Okazało się, że obie sprawy są ze sobą powiązane.

- Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komendy miejskiej i pobliskiego komisariatu oraz policyjny pirotechnik. Po dokładnym sprawdzeniu terenu o kazało się, że alarm o podłożonym ładunku wybuchowym był fałszywy – informuje Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - W tym czasie kryminalni z Wrzeszcza i komendy miejskiej ustalali, kto zadzwonił z taką informacją i rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie jeszcze tego samego dnia 45- letniego gdańszczanina.

Policjanci ustalili, że 45-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo, którym jest podpalenie ogrodzenia meczetu.

Gdańsk fałszywy alarm i meczet

Wczoraj policjanci z komisariatu we Wrzeszczu przesłuchali mężczyznę i doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące zawiadomienia o fałszywym alarmie bombowym oraz zniszczenia mienia.

Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za przestępstwo spowodowania fałszywego alarmu grozi kara więzienia do 8 lat. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zniszczenia elewacji meczetu w wyniku podpalenia w 2013 roku

To nie pierwsza próba podpalenia meczetu w Gdańsku. W październiku 2013 roku próbowano podpalić sam budynek świątyni.  Uszkodzeniu uległy wówczas drzwi boczne oraz elewacja budynku. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Pp/KMP Gdańsk

Ostatnio zmieniany środa, 05 styczeń 2022 14:26

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2137 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5095 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 258 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 94 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31