Skradziono figurę Matki Boskiej z kapliczki przy ul. Spacerowej fot. Tomasz Strug

Skradziono figurę Matki Boskiej z kapliczki przy ul. Spacerowej

Sty 12, 2022

Nieznani sprawcy skradli figurę Matki Boskiej z kapliczki stojącej przy ul. Spacerowej w Rynarzewie.

Ktoś wybił szybę w okienku kapliczki w Rynarzewie i ukradł figurkę Matki Boskiej. Brak figurki w kapliczce zauważyli dziś czytelnicy portalu trójmiasto.pl.

O sprawie została zawiadomiona policja, która na miejsce wysłała grupę dochodzeniowo-śledczą. Wykonano oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady, sporządzono dokumentację fotograficzną.

- Zostali też przesłuchaniu świadkowie. Funkcjonariusze pracują nad sprawą i ustalają okoliczności zdarzenia – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Kapliczką opiekuje się jedna z rodzin z terenu parafii katedralnej. Jak nas poinformował proboszcz ks. Krystian Kletkiewicz, jeszcze dwa dni temu kapliczka była nienaruszona.

Do podobnego zdarzenia doszło w 2017 roku przy ul. Czyżewskiego. Ktoś włamał się do przydrożnej kapliczki przy tej ulicy i zniszczył znajdującą się w niej figurę Jezusa rozbijając ją na chodniku.

Widok kapliczki w 2005 roku   fot. Tomasz Strug

Kapliczka w intencji rodziny zaginionej na wojnie

Kapliczka został ufundowana przez Walerie Lisińską z ul. Spacerowej 15 w intencji odnalezienia męża Ludwika oraz córki Marii, którzy zaginęli w czasie II Wojny Światowej. Ziemię na której stoi kapliczka podarował ówczesny leśniczy oliwski. Kapliczka została poświęcona 19 X 1947 roku i miała być miejscem pożegnania i powitania oliwskich pieszych pielgrzymek do Kalwarii Wejherowskiej.

Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany środa, 12 styczeń 2022 14:26

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 605 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1415 Historia

Ostatnio dodane

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa W…

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci i oczywiście piaskowa szopka – coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia...

30-11-2022 144 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 839 Rozrywka