Oceń wydatki Rady Oliwy w 2021 roku

Sty 26, 2022

Rada Oliwy prosi mieszkańców o ocene wydatków z budżetu dzielnicy w 2021 roku. Nasadzenia drzew przy ulicach, ławki, budowa skwerów czy wsparcie najuboższych? Oceny tych i pozostałych wydatków bedę pomocne radnym w układaniu budżetu na 2022 rok. 

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej oceny ubiegłorocznych wydatków Rady Dzielnicy Oliwa przeznaczonych na naszą dzielnicę. To nasze wspólne pieniądze, za które możemy choć w części zmieniać Oliwę. Prosimy o ocenę oraz o propozycje przyszłych wydatków.

W minionym roku nasz budżet wynosił 263,6 tys. złotych. W roku 2022 mamy do dyspozycji 260,4 tys. złotych. Wyniki tej ankiety pozwolą nam dokładniej zbadać potrzeby mieszkańców Oliwy.

W roku 2021 naszym priorytetem była kontynuacja zazieleniania dzielnicy również w miejscach, w których przez lata był beton, asfalt lub płyty chodnikowe. Najwięcej środków wydaliśmy na program nasadzeń drzew w chodnikach przy alei Grunwaldzkiej (odcinek od ulicy Kaprów do Derdowskiego) oraz Wąsowicza.

Z budżetu Rady sfinansowano montaż słupków, które chronią chodniki przed kierowcami parkującymi na nich wzdłuż ulicy Czyżewskiego. Z pieniędzy z rezerwy budżetowej (z wcześniejszych budżetów) ukończony został w końcu skwer na ulicy Kaszubskiej.

Staraliśmy się służyć lokalnej społeczności m. in. przez wsparcie Biblioteki Oliwskiej. Dotacje centralne nie wystarczyłyby na pokrycie jej wydatków. Bez naszych pieniędzy nie byłoby kilkunastu spotkań z cenionymi autorami oraz artystami oraz około 280 nowych książek.  Przeznaczyliśmy także środki na wsparcie prac w Parku Oliwskim odtwarzających oryginalny wygląd alpinarium. Z naszego budżetu sfinansowano bezpłatne dla mieszkańców turnieje i zawody sportowe (Oliwskie Lato z Piłką, Święto Niepodległości, 3 Maja, Święto Oliwy, Dzień Dziecka, Turniej Rodzinny tenisa stołowego). Wsparliśmy najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej dzielnicy przygotowując dla nich paczki świąteczne.  Z budżetu dzielnicy stanęło również kolejnych kilka ławek.

Ankieta składa się z 7 pytań. Jej rozwiązanie zajmie około 5 minut. Będziemy wdzięczni za przesyłanie tej ankiety dalej. Możemy ją dostarczyć również w formie tradycyjnej pod wskazany nam adres.

>>>ANKIETA<<<

Rada Dzielnicy Oliwa

Ostatnio zmieniany środa, 26 styczeń 2022 10:37

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 589 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1154 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 133 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1225 Rozrywka