Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Oceń wydatki Rady Oliwy w 2021 roku

Sty 26, 2022

Rada Oliwy prosi mieszkańców o ocene wydatków z budżetu dzielnicy w 2021 roku. Nasadzenia drzew przy ulicach, ławki, budowa skwerów czy wsparcie najuboższych? Oceny tych i pozostałych wydatków bedę pomocne radnym w układaniu budżetu na 2022 rok. 

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej oceny ubiegłorocznych wydatków Rady Dzielnicy Oliwa przeznaczonych na naszą dzielnicę. To nasze wspólne pieniądze, za które możemy choć w części zmieniać Oliwę. Prosimy o ocenę oraz o propozycje przyszłych wydatków.

W minionym roku nasz budżet wynosił 263,6 tys. złotych. W roku 2022 mamy do dyspozycji 260,4 tys. złotych. Wyniki tej ankiety pozwolą nam dokładniej zbadać potrzeby mieszkańców Oliwy.

W roku 2021 naszym priorytetem była kontynuacja zazieleniania dzielnicy również w miejscach, w których przez lata był beton, asfalt lub płyty chodnikowe. Najwięcej środków wydaliśmy na program nasadzeń drzew w chodnikach przy alei Grunwaldzkiej (odcinek od ulicy Kaprów do Derdowskiego) oraz Wąsowicza.

Z budżetu Rady sfinansowano montaż słupków, które chronią chodniki przed kierowcami parkującymi na nich wzdłuż ulicy Czyżewskiego. Z pieniędzy z rezerwy budżetowej (z wcześniejszych budżetów) ukończony został w końcu skwer na ulicy Kaszubskiej.

Staraliśmy się służyć lokalnej społeczności m. in. przez wsparcie Biblioteki Oliwskiej. Dotacje centralne nie wystarczyłyby na pokrycie jej wydatków. Bez naszych pieniędzy nie byłoby kilkunastu spotkań z cenionymi autorami oraz artystami oraz około 280 nowych książek.  Przeznaczyliśmy także środki na wsparcie prac w Parku Oliwskim odtwarzających oryginalny wygląd alpinarium. Z naszego budżetu sfinansowano bezpłatne dla mieszkańców turnieje i zawody sportowe (Oliwskie Lato z Piłką, Święto Niepodległości, 3 Maja, Święto Oliwy, Dzień Dziecka, Turniej Rodzinny tenisa stołowego). Wsparliśmy najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej dzielnicy przygotowując dla nich paczki świąteczne.  Z budżetu dzielnicy stanęło również kolejnych kilka ławek.

Ankieta składa się z 7 pytań. Jej rozwiązanie zajmie około 5 minut. Będziemy wdzięczni za przesyłanie tej ankiety dalej. Możemy ją dostarczyć również w formie tradycyjnej pod wskazany nam adres.

>>>ANKIETA<<<

Rada Dzielnicy Oliwa

Ostatnio zmieniany środa, 26 styczeń 2022 10:37

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2748 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5701 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 515 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 168 Rozrywka