Wydrukuj tę stronę
Napisz do Nadleśnictwa co myślisz o planowanej wycince drzew fot. Jacek Michaelis

Napisz do Nadleśnictwa co myślisz o planowanej wycince drzew

Sty 31, 2022

Jeszcze przez kilka dni Nadleśnictwo Gdańsk czeka na uwagi od mieszkańców co do planowanych wycinek w lasach. - Kierujcie maile z żądaniem zaprzestania wycinki drzew w TPK – apelują społecznicy broniący Lasów Oliwskich. Do przesyłania do leśników opinii namawia również Rada Oliwy.

Do 4 lutego można kierować do Nadleśnictwa Gdańsk uwagi i zapytania związane z tzw. planowanymi zabiegami gospodarczymi w 2022 roku. W praktyce chodzi o wycinkę drzew. Każdy może zapoznać się z mapką, gdzie pokazane są tereny planowanych prac.

Jak informuje Nadleśnictwo, wszystkie zabiegi prowadzone są w celu zapewnienia trwałości lasów, z uwzględnieniem potrzeb, zarówno hodowlanych, sanitarnych, jak i rekreacyjno-wypoczynkowych, a także ochrony przyrody.

Leśnicy zapewniają, że dokonają wszelkich starań, aby prace te nie stanowiły utrudnień dla mieszkańców pobliskich osiedli oraz osób korzystających z lasu.

Nadlesnictwo Gdansk zabiegi 2022

Tymczasem fundacja Fidelis Siluas wzywa, by wykorzystać prośbę Nadleśnictwa do wyrażania żądania zaprzestania wycinki we wskazanych na mapach terenach.

- Przypuszczam, że leśnicy zrobią to, co zaplanowali. Jednak Wasze maile przyniosą dobry skutek pokazując czy leśnicy pracują dla dobra ogólnego społecznego czy konsultacje są dla nich wiążące? – napisał autor profilu TRÓJMIEJSKIE LASY. Społeczny Sprzeciw Przeciw Złej Gospodarce.

Zapytania i uwagi dotyczących planowanych zabiegów można kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 04 lutego 2022.

Fundacja  Fidelis Siluas apeluje, aby przesyłać swoje uwagi również do wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O to samo apeluje Rada Oliwy, podając adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pp

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 styczeń 2022 13:52