Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Znaleziono ciało zaginionego studenta AWFiS zdjęcie z profilu FB Kacpra Dąbrowskiego

Znaleziono ciało zaginionego studenta AWFiS

Lut 04, 2022

Nie żyje zaginiony 27 stycznia Kacper z Łomży. Ciało 20 – letniego studenta AWFiS znaleziono w lesie na terenie Sopotu. Wstępnie wykluczono udział w jego śmierci osób trzecich.

O śmierci Kacpra poinformowała Kaszubska Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, która również zaangażowała się w poszukiwanie zaginionego i przez ostatnie dni przeczesywała Lasy Oliwskie.

Zakończenie poszukiwań Kacpra potwierdza policja. - Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenach leśnych w Sopocie policjanci odnaleźli ciało mężczyzny – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.  - Na miejscu pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej oraz policyjny technik. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie oraz prosi o pozwolenie na przebycie żałoby w ciszy.

Kacper wyszedł z akademika przy ul. Czyżewskiego 33 w Oliwie w czwartek 27 stycznia o godzinie 10 rano. 10 minut później miał dotrzeć do sklepu Inter Marche przy al. Grunwaldzkiej. Znajomym z akademika powiedział, że wybiera się na spacer. Od tego czasu słuch po nim zaginął a jego telefon był wyłączony.

Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany piątek, 04 luty 2022 19:38

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2748 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5701 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 514 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 168 Rozrywka