Wiatr naruszył wiatę turystyczną w Dolinie Radości

Lut 04, 2022

Nie tylko liczne drzewa padły ofiarą ostatniej wichury. W Dolinie Radości od siły wiatru złożyła się popularna wiata turystyczna. 

Wiatr o prędkości w porywach do 140 km/h, który szalał nad wybrzeżem w ostatni weekend połamał na ulicach Gdańska oraz w lasach mnóstwo drzew. W samym Parku Oliwskim zniszczeniu uległo 10 drzew w tym jedno z lipowego bindaża przy Pałacu Opatów.

W naszej okolicy usunięcia powalonych drzew czy połamanych konarów miejskie służby musiały się podjąć m.in. przy ulicy: Słupskiej, Kołobrzeskiej, Jelitkowskiej, Piastowskiej czy Pomorskiej.

Od siły wiatru niejako złożyła się konstrukcja wiaty turystycznej w Dolinie Radości. Powstała ona dzięki Radzie Oliwy jesienią 2015 roku za kwotę około 3 tysięcy złotych. Wiata cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystów i pieszych turystów odwiedzających tę okolicę. Daje schronienie w czasie złej pogody i bywa miejscem gdzie można odpocząć po wyprawie po oliwskich dolinach i wzgórzach.

Wiata 20151117 103139 Richtone(HDR)

Wiata w 2015 roku fot. Tomasz Strug

Uszkodzoną konstrukcję przy ul. Bytowskiej ma obejrzeć producent wiaty, który oceni, czy nadaje się ona jeszcze do naprawy. A takie miały miejsce już wcześniej. Konstrukcja raz została naruszona przez wandali. Wiatę próbowano również podpalić. Być może będzie konieczne postawienie nowej konstrukcji.

Nieco więcej szczęścia ma wiata ustawiona w 2017 roku przy stawie obok Dworu Schwabego. To również była inicjatywa Rady Oliwy. Miejsce to upodobali sobie szczególnie wędkarze.

ts

Ostatnio zmieniany piątek, 04 luty 2022 10:59

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1347 Historia

Opowieści lasku oliwskiego - Azjaci w O…

Można byłoby sobie pomyśleć, że Oliwa to mała mieścina, o ktȯrej w kraju mało kto wie. A w zachodniej Europie? Chyba tylko dawni gdańszczanie - tzw. "Danzigerzy". A Azjaci? A taaaak...

10-11-2022 1103 Historia

Ostatnio dodane

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę w Domu Zarazy

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę…

W Oliwską Niedzielę 27 XI, w przeddzień rocznicy Bitwy pod Oliwą opowie o niej historyk Marcin Purkiewicz.

25-11-2022 266 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 784 Rozrywka