Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Dr inż. Janusz Mikoś oraz nowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk Paulina Partyka – Drzazga Dr inż. Janusz Mikoś oraz nowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk Paulina Partyka – Drzazga fot. FB/RDLP w Gdańsku

Zmiany na stanowisku Nadleśniczego Gdańskiego

Lut 09, 2022

Nadleśnictwo Gdańsk ma nowe kierownictwo. Po raz pierwszy w historii gdańskimi leśnikami kierować będzie kobieta - Paulina Partyka – Drzazga. Ustąpujący Nadleśniczy odszedł na emeryturę.

To zmiana którą trzeba odnotować. Kierownictwo Nadleśnictwa Gdańsk jest od początku miesiąca w kobiecych rękach.

31 stycznia Bartłomiej Obajtek, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku powołał na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk Paulinę Partyka – Drzazgę. Równocześnie dyrektor Obajtek podziękował za wieloletnią służbę odchodzącemu na emeryturę Januszowi Mikosiowi, który w Lasach Państwowych przepracował 41 lat z czego aż 30 lat. na stanowisku nadleśniczego.

Jest to pierwszy przypadek, gdy na czele Nadleśnictwa Gdańsk staje kobieta. Jednak wiele wskazuje na to, że musiała paść ta twierdza będąca dotychczas domeną mężczyzn.

- Tak, pierwszy raz kobieta została Nadleśniczym Nadleśnictwa Gdańsk, jednak większość naszej kadry kierowniczej to kobiety – potwierdza Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

Paulina Partyka – Drzazga pracowała wcześniej w Nadleśnictwie Dobrocin (woj. warmińsko – mazurskie). Była starszą specjalistką ds. zagospodarowania lasu.

W ostatnich latach było kilka zmian na stanowisku szefa Nadleśnictwa Gdańsk. Jednak za każdym razem stanowisko obejmowały osoby mające już doświadczenie nadleśniczego. - To raczej zupełny przypadek, niż praktyka – stwierdza Łukasz Plonus.

Nam w Oliwie pozostaje mieć nadzieję, że nowy Nadlaśniczy łaskawszym okiem spojrzy na Lasy Oliwskie i wsłucha się w głos mieszkańców stanowczo ostatnio wyrażony w konsultacjach dot. planowanych na ten rok wycinek.

Tomasz Strug

Nadleśnictwo Gdańsk mapa

Mapa Nadleśnictwa Gdańsk

Ostatnio zmieniany środa, 09 luty 2022 12:33

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2110 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5066 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 239 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 87 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31