ulica Arenda Dickmana w Oliwie ulica Arenda Dickmana w Oliwie fot. Tomasz Strug

Zły stan jezdni ul. Dickmana

Lut 11, 2022

Mieszkańcy zwracają uwagę na zły stan nawierzchni ul. Dickmana. Jest plan jej remontu, ale nie wiadomo kiedy. Póki co będą kolejne łatania dziur.

- Czy jest szansa nagłośnienia dewastacji ul. Dickmana? – zadała nam pytanie Pani Beata. - To nie tylko budowa nowego budynku dr. Oetkera ale ilość tirów jeżdżących do zakładu. Jedyna droga i "łatana" w grudniu – informuje nasza czytelniczka, która uważa, że miasto powinno dostosować ulicę do ciężkiego ruchu.

Ulica Dickmana jest uwzględniona w programie „Modernizacji ulic w Gdańsku”. Jednak kiedy taki remont nastąpi, nie wiadomo.

- Do czasu przebudowy w procesie inwestycyjnym, staraniem GZDiZ będą dokonywane naprawy miejscowe, miejsc potencjalnie powodujących zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Na miejsce został wysłany inspektor, aby ocenić stan obecny i podjąć działania zabezpieczające.

dickmana2022 dziury mieszkanka

W 2015 roku wyremontowano chodnik ul. Dickmana na odcinku od al. Grunwaldzkiego do zabudowań zakładów Dr. Oetker.

Pp

Ostatnio zmieniany piątek, 11 luty 2022 14:27

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 614 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1166 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 147 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1246 Rozrywka