Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Zniszczenia mieszkania widoczne po opróżnienia ze spalonych mebli i przedmiotów Zniszczenia mieszkania widoczne po opróżnienia ze spalonych mebli i przedmiotów fot. Klaudia Lipińska

Zbiórka pieniędzy na remont mieszkania po tragicznym pożarze

Lut 17, 2022

Trwa zbiórka pieniędzy na remont mieszkania, które spłonęło 13 lutego w kamienicy przy ulicy Liczmańskiego w Oliwie. Wczoraj zmarł mężczyzna wyniesiony z płonącego mieszkania. Według wstępnej opinii biegłego, doszło tam do zaprószenia ognia.

Pożar wybuchł w niedzielę 13 lutego, przed godziną 13. W gaszeniu mieszkania brali udział strażacy z Przymorza Małego oraz Wrzeszcza. Z kamienicy ewakuowano 6 osób.

- Jedną z nich był mężczyzna, który z uwagi na stan zagrożenia życia został przewieziony do szpitala – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. -  Po zakończeniu przez strażaków pracy lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo - śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w których uczestniczył biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. Na miejscu pracował też policyjny technik. - Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że doszło do zaprószenia ognia. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają okoliczności zdarzenia – mówi asp.szt. Mariusz Chrzanowski

Mężczyzna wyniesiony z płonącego mieszkania, mimo starań lekarzy, 16 lutego zmarł w szpitalu – informuje nas Klaudia Lipińska, córka mieszkanki spalonego mieszkania. Według Pani Klaudii, mężczyzna wszedł do mieszkania bez zgody najemcy.

Zbiórka pieniędzy

Zniszczeniu uległo wyłącznie jedno mieszkanie z całej kamienicy. Ale straty są olbrzymie. Wczoraj cała rodzina pani Klaudii wynosiła spalone meble, sprzęty i ubrania. Teraz chcą przystąpić do remontu.

- Mieszkanie niestety nie było ubezpieczone. Całe życie mieszkamy w Oliwie i prosimy o pomoc – mówi Klaudia Lipińska.

Na portalu zrzutka pl działa od wczoraj zbiórka pieniędzy „Pomóżmy odbudować mieszkanie Asi!".

Oczekiwania pogorzelców nie są duże – 10 tys. złotych. Połowę już udało się zebrać.

 

Wspomóżmy naszych sąsiadów z ul. Liczmańskiego w trudnych chwilach.

 

Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 luty 2022 21:27

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2147 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5097 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 270 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 100 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31