Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Pościg za dilerem narkotyków fot. KMP Gdańsk

Pościg za dilerem narkotyków

Lut 23, 2022

Po samochodowym pościgu na Przymorzu i Żabiance gdańscy policjanci zatrzymali dilera narkotyków. W jego garażu znaleziono dziesiątki kilogramów marihuany i kokainy o wartości czarnorynkowej ponad 1 miliona złotych. Schwytany mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu teraz nawet do 18 lat więzienia. 

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas swojej pracy zdobyli informacje o dilerze narkotykowym. Ustalono tożsamość mężczyzny, jego miejsce zamieszkania oraz garaż, który wynajmował.

W minioną sobotę (19 lutego) kryminalni zauważyli mężczyznę na Przymorzu. 32-latek prowadził porsche i policjanci postanowili go zatrzymać.

- Kryminalni dali sygnały do zatrzymania, jednak mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast powiadomili o tej sytuacji oficera dyżurnego, który skierował na miejsce inne patrole. 32-latek najprawdopodobniej wiedział, że jego ucieczka się nie uda, porzucił porsche w rejonie Żabianki i uciekł pieszo – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Garaż pełen narkotyków

Kryminalni sprawdzili garaż, który mężczyzna wynajmował i znaleźli w nim prawie 25 kg marihuany, kilkadziesiąt gramów kokainy, a także kilkaset gramów amfetaminy. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu, który po ich zbadaniu ustalił, że z tej ilości można przygotować ok. 25 tys. porcji. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad mln. zł.

32-latek został zatrzymany przez kryminalnych następnego dnia na al. Grunwaldzkiej. Policjanci sprawdzili też jego mieszkanie w którym znaleziono prawie 200 tys. zł oraz kilkadziesiąt gramów haszyszu, które także zostały przekazane do badań.

Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom, prokurator przedstawił mu zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Teraz mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia. Dodatkowo dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy i sąd może zwiększyć mu karę o połowę. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 32-latka tymczasowy areszt.

Za uczestniczenie w obrocie środków odurzających grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli narkotyki stanowią znaczna ilość, wówczas sprawca podlega karze od 2 do 12 lat więzienia. Sprawcy, który dopuszcza się czynu w warunkach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć karę o połowę. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat więzienia.

Pp/KMP Gdańsk

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2145 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5097 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 268 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 98 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31