Pościg za dilerem narkotyków fot. KMP Gdańsk

Pościg za dilerem narkotyków

Lut 23, 2022

Po samochodowym pościgu na Przymorzu i Żabiance gdańscy policjanci zatrzymali dilera narkotyków. W jego garażu znaleziono dziesiątki kilogramów marihuany i kokainy o wartości czarnorynkowej ponad 1 miliona złotych. Schwytany mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu teraz nawet do 18 lat więzienia. 

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas swojej pracy zdobyli informacje o dilerze narkotykowym. Ustalono tożsamość mężczyzny, jego miejsce zamieszkania oraz garaż, który wynajmował.

W minioną sobotę (19 lutego) kryminalni zauważyli mężczyznę na Przymorzu. 32-latek prowadził porsche i policjanci postanowili go zatrzymać.

- Kryminalni dali sygnały do zatrzymania, jednak mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast powiadomili o tej sytuacji oficera dyżurnego, który skierował na miejsce inne patrole. 32-latek najprawdopodobniej wiedział, że jego ucieczka się nie uda, porzucił porsche w rejonie Żabianki i uciekł pieszo – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Garaż pełen narkotyków

Kryminalni sprawdzili garaż, który mężczyzna wynajmował i znaleźli w nim prawie 25 kg marihuany, kilkadziesiąt gramów kokainy, a także kilkaset gramów amfetaminy. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu, który po ich zbadaniu ustalił, że z tej ilości można przygotować ok. 25 tys. porcji. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad mln. zł.

32-latek został zatrzymany przez kryminalnych następnego dnia na al. Grunwaldzkiej. Policjanci sprawdzili też jego mieszkanie w którym znaleziono prawie 200 tys. zł oraz kilkadziesiąt gramów haszyszu, które także zostały przekazane do badań.

Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom, prokurator przedstawił mu zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Teraz mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia. Dodatkowo dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy i sąd może zwiększyć mu karę o połowę. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 32-latka tymczasowy areszt.

Za uczestniczenie w obrocie środków odurzających grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli narkotyki stanowią znaczna ilość, wówczas sprawca podlega karze od 2 do 12 lat więzienia. Sprawcy, który dopuszcza się czynu w warunkach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć karę o połowę. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat więzienia.

Pp/KMP Gdańsk

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1356 Historia

Opowieści lasku oliwskiego - Azjaci w O…

Można byłoby sobie pomyśleć, że Oliwa to mała mieścina, o ktȯrej w kraju mało kto wie. A w zachodniej Europie? Chyba tylko dawni gdańszczanie - tzw. "Danzigerzy". A Azjaci? A taaaak...

10-11-2022 1108 Historia

Ostatnio dodane

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa W…

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci i oczywiście piaskowa szopka – coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia...

30-11-2022 23 Rozrywka

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę w Domu Zarazy

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę…

W Oliwską Niedzielę 27 XI, w przeddzień rocznicy Bitwy pod Oliwą opowie o niej historyk Marcin Purkiewicz.

25-11-2022 285 Rozrywka