Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
sierż. szt. Wojciech Gliwka z odzyskanym laptopem przed wejściem do Komisariatu Policji w Oliwie sierż. szt. Wojciech Gliwka z odzyskanym laptopem przed wejściem do Komisariatu Policji w Oliwie mat. prasowe Policji

Przywłaszczył laptop w restauracji – jeszcze tego samego dnia został złapany i usłyszał zarzuty

Mar 03, 2022

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie. Dowiedli tego dzielnicowi z komisariatu w Oliwie, którzy po pracy zatrzymali sprawcę przywłaszczenia laptopa w jednej z oliwskich restauracji.

W niedzielę (27 II)  przed godziną 13:00 policjanci z komisariatu w Oliwie otrzymali zgłoszenie, że w jednej z restauracji mężczyzna zapomniał laptopa. Kiedy po 10 minutach wrócił po niego, stwierdził, że komputera przenośnego już nie ma i ktoś go przywłaszczył. Pokrzywdzony wycenił starty na prawie 5 tys. złotych.

Policjanci sprawdzili miejsce zdarzenia oraz zapis z kamery monitoringu, przeprowadzili również rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy.

Podczas prowadzonych czynności, dzięki dobremu rozpoznaniu, dwójka dzielnicowych - asp. Ewa Kulas i sierż. szt. Wojciech Gliwka ustalili tożsamość sprawcy tego przestępstwa.

- O godzinie 14:00 dzielnicowi ci zakończyli służbę i kiedy wyszli z budynku komisariatu, kilkadziesiąt metrów dalej zauważyli mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie laptopa. 66-latek z Gdańsk szedł chodnikiem, a pod pachą niósł komputer pochodzący z przestępstwa – opisuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Policjanci natychmiast zareagowali, podeszli do sprawcy i go zatrzymali. Jeszcze wczoraj 66-latek usłyszał zarzuty za przywłaszczenie laptopa, a prawowity właściciel komputera odzyskał swoją własność.

Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi do roku więzienia.

Pw/KMP Gdańsk

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 marzec 2022 22:07

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2110 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5067 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 239 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 87 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31