Na Kwietnej będą kręcić film szpiegowski fot. Tomasz Strug

Na Kwietnej będą kręcić film szpiegowski

Mar 09, 2022

W Oliwie przy ul. Kwietnej kręcone będą sceny do filmu w reżyserii Jana Holoubka. Ulica w dniu 10 marca może być czasowo nieprzejezdna.

Powoli dobiegają końca zdjęcia kręcone w Gdańsku do nowego filmu Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór". Plan filmowy obejmował dotychczas m.in. Biskupią Górkę oraz śródmieście Gdańska.

10 marca filmowcy pojawią się przy ul. Kwietnej w Oliwie. Wiązać się to będzie z czasowym wstrzymaniem ruchu samochodowego podczas zdjęć wraz z zakazem zatrzymywania się i postoju w wyznaczonych miejscach.

Obsługa planu filmowego będzie starała się zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym.

Fabuła najnowszego filmu Jana Holoubka (m.in. „Rojst”, "Rojst 97", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy") osnuta jest wokół prawdziwych wydarzeń z lat 70. i 80. Opowieść ma być osnuta wokół kradzieży tożsamości. Inspiracją do postania obrazu była prawdziwa historia polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Na efekty musimy troche poczekać. Premiera filmu planowana na jest na 2023 rok. Producentem jest TVN.

Pp

Ostatnio zmieniany środa, 09 marzec 2022 14:42

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 616 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1168 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 153 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1256 Rozrywka