Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Miejsce prowadzenia robót Miejsce prowadzenia robót fot, Tomasz Strug

Ulica Kołobrzeska będzie szersza przed skrzyżowaniem z aleją Rzeczpospolitej

Mar 31, 2022

Do końca maja ma potrwać poszerzanie jezdni ul. Kołobrzeskiej przed skrzyżowaniem z al. Rzeczypospolitej. Poszerzanie jezdni ma rozładować korki dla jadących ul. Kołobrzeską z kierunku Oliwy. Póki co utrudnione jest przejście pieszych pomiędzy Auchan a Urzędem Skarbowym

 - Dzięki poszerzeniu jezdni ul. Kołobrzeskiej na wysokości centrum handlowego Auchan usprawni się ruch na jednym z bardziej uczęszczanych skrzyżowaniu na Przymorzu – informuje Magdalena Kiljan

z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. -  Obecnie pojazdy oczekujące na możliwość skrętu w prawo ograniczają przejazd kierowcom chcącym jechać na wprost lub w lewo.

Aby poszerzyć jezdnię, usczuplona zostanie nieco centralna, zielona wyspa znajdująca się pomiędzy Urzędem Skarbowym a centrum handlowym. Ma to umożliwić kierowcom wcześniejsze zajęcie pasa do jazdy na wprost lub w lewo i swobodny przejazd. Na prawym pasie będą mogli ustawiać się kierowcy zamierzający skręcić w prawo w kierunku Zaspy.

Do ok. połowy kwietnia, prace toczyć się będą w strefie przykrawężnikowej oraz poza jezdnią, co nie będzie powodować utrudnień w ruchu. W kolejnych etapach od drugiej połowy kwietnia do 30 maja roboty realizowane będą na jezdni. W zależności od postępu prac wyłączane będą fragmenty pasów do jazdy na wprost i lewo- bądź prawoskrętu. By zminimalizować utrudnienia prace wykonywane będą w godzinach nocnych – od 22:00 do 6:00.

Niedogodnością dla pieszych i rowerzystów będzie wyłączenie z użytku przejścia dla pieszych między Auchan a Urzędem Skarbowym. Aby bezpiecznie przejść, trzeba skorzystać z przejścia przy skrzyżowaniu ul. Kołobrzeskiej z  ul. Rzeczpospolitej lub z ul. Krynicką.

Prace na ul. Kołobrzeskiej realizowane będą w ramach umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą R4R Sp. z o.o,, która wybudowała obok Auchan budynek z mieszkaniami na wynajem.

Pw

Ostatnio zmieniany czwartek, 31 marzec 2022 21:51

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2145 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5097 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 268 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 98 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31