Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
W otwarciu placówki wzięła udział wiceprezydent Gdańska Monika Chabior, na zdjęciu z Moniką Hinc, prezes UP Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju W otwarciu placówki wzięła udział wiceprezydent Gdańska Monika Chabior, na zdjęciu z Moniką Hinc, prezes UP Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju fot, Tomasz Strug

W Oliwie otwarto sklep z bezpłatnymi produktami dla uchodźców z Ukrainy

Kwi 03, 2022

W Oliwie otwarto tzw. „sklep ZERO” dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W jednym z lokali usługowych na terenie OBC, przez wolontariuszy oferowana będzie bezpłatna chemia domowa, kosmetyki i przybory szkolne.

Sklep rozpoczął działalność 2 kwietnia w lokalu po dawnej pralni w budynku Olivia Four (al. Grunwaldzka 472b) w kompleksie biurowym Olivia Business Centre. Dla uchodźców najłatwiej będzie dotrzeć do niego z przestanku tramwajowego "Tetmajera". W otwarciu placówki wzięła udział wiceprezydent Gdańska Monika Chabior.

Uchodźcy z Ukrainy będą mogli zaopatrzyć się w sklepie w najpotrzebniejsze rzeczy, w tym w szczególności chemię domową, kosmetyki, przybory szkolne. W obsługę sklepu będą zaangażowani wolontariusze, również z okolicznych firm. Punkt będzie działał codziennie od poniedziałku do soboty, w godz. 12:00 – 18:00.

Pierwszy wkład w towar w sklepie wniosły firmy Ziaja oraz Ikea. Kolejne dary będą pochodziły ze zbiorek rzeczowych i finansowych, w tym darowizn przekazywanych w ramach Gdańsk-Pomaga, dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz dzięki wsparciu firm z OBC.

Sklep Takego20220402 111807

To już drugi, po “Take and Go Madison” punkt wydawania darów dla uchodźców dotkniętych wojną w Ukrainie. Punkt w Oliwie powstał w ramach inicjatywy Gdańsk – Pomaga, dzięki współpracy Olivia Centre, Fundacji Inicjowania Rozwoju “UP Foundation” i Miasta Gdańsk.

Zapraszamy do przekazywania darów bezpośrednio do sklepu lub do kontaktu telefonicznego: Karolina Weiner, 500 165 355.

Pw

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 kwiecień 2022 10:10

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2730 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5690 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 293 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 158 Rozrywka