Para złodziei w windzie przy Grunwaldzkiej 478 Para złodziei w windzie przy Grunwaldzkiej 478

Okradli staruszkę i poklepywali się po plecach - uwaga na złodziei "na awarię" [VIDEO]

Kwi 06, 2022

Wczoraj w jednym z punktowców przy al. Grunwaldzkiej doszło do okradzenia 88 letniej emerytki. Starszy mężczyzna nastraszył kobietę awarią wodociągu i wprowadził do mieszkania kobietę, która ukradła emerytce biżuterię i 7 tysięcy złotych.

Po blokach grasują złodzieje podający się za hydraulików. Wczoraj przed południem doszło do kradzieży w bloku przy al. Grunwaldzkiej 478. Starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku weszli do budynku razem z wracającą z zakupów 88 letnią emerytką po czym wjechali z nią windą do góry.

Seniorka weszła do mieszkania sama. jednak po chwili mężczyzna z windy zadzwonił do jej mieszkania i zaczął gwałtownie mówić o awarii wodociągu i że trzeba szybko mapełniać wiadra, bo zaraz odetną wodę.  W czasie rozmowy obojga w łazience, do mieszkania wślizgnęła się kobieta z windy i splądrowała mieszkanie.

Skradziono biżuterię oraz pieniędze w kwocie 7 tys.zł.

Para złodziej została nagrana przez monitoring znajdujący się w budynku. Widać na nim, jak w windzie przeglądają łupy i poklepują się po plecach.

Sprawa została szybko zgłoszona na komisariat w Oliwie. - Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze do tej sprawy zabezpieczyli również nagrania z kamer monitoringu, które są teraz szczegółowo analizowane – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Jeżeli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, powiadom policjantów dzwoniąc pod nr. tel. 47 74114 22, numer alarmowy 112. Informacje można przesłać na adres poczty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdańsk   Okradli dwie seniorki, podając się za pracownika wodociągów i hydraulika (3)Gdańsk   Okradli dwie seniorki, podając się za pracownika wodociągów i hydraulika (1)

 

Do identycznego zdarzenia doszło wczoraj w mieszaniu jednej z seniorek na Stogach. Tu złodzieje obłowili się na 15 tys. złotych.

Policja przypomina:

Aby nie stać się ofiarą złodzieja czy oszusta, pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim zawsze przed otwarciem drzwi należy:
• spojrzeć przez wizjer lub okno – kto do nas przyszedł,


• jeśli nie znamy odwiedzającego – spytać o cel jego wizyty, zapiąć łańcuch zabezpieczający (jeśli zdecydujemy się na otwarcie drzwi) oraz poprosić o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej, identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością,


• w razie wątpliwości należy umówić się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej odpowiedniej instytucji).


• Policjanci radzą, aby zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych stosować nie tylko w przypadku pojawienia się przed drzwiami nieznanych „monterów” lub „hydraulików”. Również, jeśli telefonuje do nas osoba podająca się za dawno niewidzianego członka rodziny, albo policjant, który przeprowadza rzekomą tajną operację i potrzebuje pomocy finansowej.


Przestępcy nie mają żadnych hamulców moralnych, aby wzbogacić się czyimś kosztem. Są w stanie okraść każdego, nawet potrzebującą starszą osobę, która oszczędności planowała przeznaczyć na swoje potrzeby zdrowotne. Nie dajmy im tej szansy!

Pp

Ostatnio zmieniany środa, 06 kwiecień 2022 21:08

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 589 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1154 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 133 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1225 Rozrywka