Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Para złodziei w windzie przy Grunwaldzkiej 478 Para złodziei w windzie przy Grunwaldzkiej 478

Okradli staruszkę i poklepywali się po plecach - uwaga na złodziei "na awarię" [VIDEO]

Kwi 06, 2022

Wczoraj w jednym z punktowców przy al. Grunwaldzkiej doszło do okradzenia 88 letniej emerytki. Starszy mężczyzna nastraszył kobietę awarią wodociągu i wprowadził do mieszkania kobietę, która ukradła emerytce biżuterię i 7 tysięcy złotych.

Po blokach grasują złodzieje podający się za hydraulików. Wczoraj przed południem doszło do kradzieży w bloku przy al. Grunwaldzkiej 478. Starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku weszli do budynku razem z wracającą z zakupów 88 letnią emerytką po czym wjechali z nią windą do góry.

Seniorka weszła do mieszkania sama. jednak po chwili mężczyzna z windy zadzwonił do jej mieszkania i zaczął gwałtownie mówić o awarii wodociągu i że trzeba szybko mapełniać wiadra, bo zaraz odetną wodę.  W czasie rozmowy obojga w łazience, do mieszkania wślizgnęła się kobieta z windy i splądrowała mieszkanie.

Skradziono biżuterię oraz pieniędze w kwocie 7 tys.zł.

Para złodziej została nagrana przez monitoring znajdujący się w budynku. Widać na nim, jak w windzie przeglądają łupy i poklepują się po plecach.

Sprawa została szybko zgłoszona na komisariat w Oliwie. - Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze do tej sprawy zabezpieczyli również nagrania z kamer monitoringu, które są teraz szczegółowo analizowane – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Jeżeli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, powiadom policjantów dzwoniąc pod nr. tel. 47 74114 22, numer alarmowy 112. Informacje można przesłać na adres poczty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdańsk   Okradli dwie seniorki, podając się za pracownika wodociągów i hydraulika (3)Gdańsk   Okradli dwie seniorki, podając się za pracownika wodociągów i hydraulika (1)

 

Do identycznego zdarzenia doszło wczoraj w mieszaniu jednej z seniorek na Stogach. Tu złodzieje obłowili się na 15 tys. złotych.

Policja przypomina:

Aby nie stać się ofiarą złodzieja czy oszusta, pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim zawsze przed otwarciem drzwi należy:
• spojrzeć przez wizjer lub okno – kto do nas przyszedł,


• jeśli nie znamy odwiedzającego – spytać o cel jego wizyty, zapiąć łańcuch zabezpieczający (jeśli zdecydujemy się na otwarcie drzwi) oraz poprosić o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej, identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością,


• w razie wątpliwości należy umówić się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej odpowiedniej instytucji).


• Policjanci radzą, aby zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych stosować nie tylko w przypadku pojawienia się przed drzwiami nieznanych „monterów” lub „hydraulików”. Również, jeśli telefonuje do nas osoba podająca się za dawno niewidzianego członka rodziny, albo policjant, który przeprowadza rzekomą tajną operację i potrzebuje pomocy finansowej.


Przestępcy nie mają żadnych hamulców moralnych, aby wzbogacić się czyimś kosztem. Są w stanie okraść każdego, nawet potrzebującą starszą osobę, która oszczędności planowała przeznaczyć na swoje potrzeby zdrowotne. Nie dajmy im tej szansy!

Pp

Ostatnio zmieniany środa, 06 kwiecień 2022 21:08

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2748 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5701 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 515 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 168 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30