Wydrukuj tę stronę
mł. asp. Radosław Król oraz dzielnicowa asp. Ewa Kulas uratowali życie niedoszłego samobójcy mł. asp. Radosław Król oraz dzielnicowa asp. Ewa Kulas uratowali życie niedoszłego samobójcy mat. prasowe policji

Policjanci z Oliwy nie dopuścili do samobójstwa 23-latka

Kwi 14, 2022

W ostatniej chwili oliwscy policjanci oswobodzili mężczyznę z paska na szyi i odebrali mu nóż, którym się okaleczył. O próbie samobójczej policję zaalarmował mężczyzna piszący z 23 – latkiem  na telefonie.

We wtorek przed godziną 16:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że 23- letni gdańszczanin chce popełnić samobójstwo. Zaniepokojony zgłaszający przekazał, że przez telefon prowadzi korespondencję z kolegą, który jest sam w mieszkaniu i twierdzi, że chce odebrać sobie życie.

Pod wskazany wysłano na sygnele dzielnicową asp. Ewę Kulas oraz mł. asp. Radosława Króla - policjantów z komisariatu w Oliwie.

Szybko dotarli na miejsce, weszli do mieszkania i znaleźli mężczyznę, który miał nacięcia na przedramieniu oraz zaciskał pasek na szyi.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, zatamowali krwawienie, monitorowali jego funkcje życiowe i udzielali wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Uratowany 23-latek został przewieziony do szpitala i został objęty opieką medyczną.


Pamiętaj, w przypadku kryzysu samobójczego, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.

  • 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Za KMP Gdańsk

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 kwiecień 2022 15:01