Złomiarze grasowali w Parku Oliwskim - zdewastowali altanę w ogrodzie japońskim zdjęcia GZDiZ

Złomiarze grasowali w Parku Oliwskim - zdewastowali altanę w ogrodzie japońskim

Kwi 15, 2022

Prawdopodobnie złomiarze uszkodzili w nocy altanę w ogrodzie w stylu japońskim Parku Oliwskiego. Zerwano część miedzianych blach z konstrukcji dachu altany. Dewastację zgłoszono na policję.

Ostatniej nocy dewastacji uległa altana w stylu japońskim w Parku Oliwskim, która powstała w 2014 roku. Nieznani sprawcy zerwali część miedzianych blach z konstrukcji dachu altany.

„Oczywiście naprawimy konstrukcję, jednak środki, które przeznaczymy na ten cel mogłyby zostać wydane na nowe nasadzenia albo naprawę miejskich ławek” – czytamy w komunikacie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który administruje miejskim parkiiem. Dewastacja i kradzież została zgłodzona na policję.

Potrzeba Straży Parkowej

Ujęcie sprawców może jednak nie być proste. Od lat Rada Oliwy apeluje do władz miasta o monitoring w Parku Oliwskim i wprowadzenie profesjonalnej ochrony – straży parkowej. Dotychczas jednak nie znaleziono na to pieniędzy.

Pw

Ostatnio zmieniany piątek, 15 kwiecień 2022 19:38

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 589 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1154 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 133 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1225 Rozrywka