Po prawej stronie widoczna jest jezdnia przeznaczona do remontu Po prawej stronie widoczna jest jezdnia przeznaczona do remontu mat. DRMG

Kolejny fragment Grunwaldzkiej ma zostać wyremontowany

Kwi 30, 2022

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na remont odcinka al. Grunwaldzkiej, od ul. Kołobrzeskiej do skrzyżowania z ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje o planowanym przetargu na remont ok. 650 metrów al. Grunwaldzkiej w Oliwie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do wysokości ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie remontu nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok postojowych oraz wpustów kanalizacji deszczowej. Roboty mają potrwać 13 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest na połowę maja.

W 2020 roku DRMG nadzorowało modernizację al. Grunwaldzkiej na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do nr 345 (jezdnia w kierunku Sopotu).  Tego samego roku do użytku oddano nową infrastrukturę rowerową.

Wzdłuż alei powstała trasa rowerowa na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich oraz ciąg pieszo rowerowy na odcinku od. ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

Dokładny termin prac nie jest jeszcze znany i będzie wynikiem rozstrzygnięcie lub jego brarku ogłoszonego przetargu.

Pw/drmg

Ostatnio zmieniany sobota, 30 kwiecień 2022 22:27

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 589 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1154 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 133 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1225 Rozrywka