Wraca księgarnia na Uniwersytet i do Oliwy fot. Milena Szabat/Wydawnictwo UG

Wraca księgarnia na Uniwersytet i do Oliwy

Maj 22, 2022

Od poniedziałku, 23 maja na Uniwersytecie Gdańskim rozpocznie działalność nowa Księgarnia Uniwersytecka prowadzona przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Prócz możliwości zakupu książek, na moli książkowych czekać będzie czytelnicza kawiarnia.

Uniwersytet bez księgarni nie jest kompletny. Księgarnię PWN na Wydziale Nauk Społecznych UG zamknięto w kwietniu 2021 roku. Miesiąc wcześniej zlikwidowano księgarnię naukową „Arche” na Wydziale Prawa i Administracji (20 lat działalności!). Placówki wykończyła pandemia i brak studentów na uczelni. W samej dzielnicy ostatnią księgarnię zamknięto 10 lat temu.

Powraca jednak nadzieja dla studentów i czytelników. Już w najbliższy poniedziałek, 23 maja o godz. 9.00, swoje drzwi przed zainteresowanymi otworzy Księgarnia Uniwersytecka prowadzona przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Księgarnia zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00—17.00 na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bażyńskiego 4.

W nowym miejscu planowane są spotkania autorskie, promujące publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, a na szerokich schodach, w których zamontowano gniazda elektryczne, studenci będą mogli odpocząć lub oddać się pracy.

Na regałach Księgarni Uniwersyteckiej znajdą się tytuły publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu nauk humanistycznych i ścisłych, a także pozycje literackie, albumy, katalogi i biografie. W sprzedaży ukażą się książki Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych wydawnictw.

Księgarnia będzie miała również swoja kawiarnianą część, którą poprowadzą właścicieli małej kawiarni Chałupka Wejherowo z Wejherowa.

Pw

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1347 Historia

Opowieści lasku oliwskiego - Azjaci w O…

Można byłoby sobie pomyśleć, że Oliwa to mała mieścina, o ktȯrej w kraju mało kto wie. A w zachodniej Europie? Chyba tylko dawni gdańszczanie - tzw. "Danzigerzy". A Azjaci? A taaaak...

10-11-2022 1103 Historia

Ostatnio dodane

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę w Domu Zarazy

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę…

W Oliwską Niedzielę 27 XI, w przeddzień rocznicy Bitwy pod Oliwą opowie o niej historyk Marcin Purkiewicz.

25-11-2022 267 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 785 Rozrywka