Wydrukuj tę stronę

Złapali złodziei katalizatorów

Maj 23, 2022

Kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu w Oliwie doprowadzili do zatrzymania pary kradnącej samochodowe katalizatory. 23-latka oraz jej 44-letni partner usłyszeli po zarzuty, teraz grozi im nawet 5 lat więzienia. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i niewykluczone, że lista zarzutów sprawców się wydłuży.

W minionym tygodniu kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej podczas swojej pracy zdobyli informację, że w rejonie dzielnicy Ujeścisko-Łostowice obecni są kobieta z mężczyzną, którzy na początku maja ukradli katalizator z jednego z aut na terenie Gdańska.

- Policjanci pojechali na miejsce i w zaparkowanym bmw zauważyli parę. Osoby zostały wylegitymowane, a podczas kontroli kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w samochodzie akumulatorową piłę szablastą oraz bluzę – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski
Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Szybko się okazało, że jeden ze sprawców, którego zarejestrowały w maju kamery monitoringu, miał na sobie taką samą bluzę. 22-latka oraz jej 44-letni partner zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni z gdańskiej komendy oraz policjanci z komisariatu w Oliwie podczas pracy nad tą sprawą szybko powiązali dwoje zatrzymanym z trzema innymi kradzieżami katalizatorów, do których doszło w rejonie dzielnic Przymorze, Morena oraz Wrzeszcz. Jak udało się ustalić, katalizatory sprzedawano w trójmieście, ale także w sąsiednich miastach.

W miniony piątek każdy ze sprawców usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Łączna wartość ukradzionego mienia to kilka tys. zł. Teraz zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa a lista zarzutów zatrzymanych może się wydłużyć.

Pw/kmp Gdańsk

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 maj 2022 22:36