Tymczasowo przywrócono ruch w dwóch kierunkach na remontowanej ul. Opackiej fot. Tomasz Strug

Tymczasowo przywrócono ruch w dwóch kierunkach na remontowanej ul. Opackiej

Cze 10, 2022

Ruch na remontowanym odcinku ul. Opackiej odbywa się już w dwóch kierunkach. Będą jednak weekendowe zamknięcia tej ulicy w obu kierunkach. Od 13 czerwca na ul. Czyżewskiego wraca linia 117 w kierunku Sopotu. Jednak w czasie weekendowych zamknięćul.  Opackiej znów będzie kursować tymczasowa linia 917.

Dobra wiadomość dla kierowców stojących w ostatnich dniach w korkach na ul. Spacerowej.

Jak informuje GZDiZ, zakończono pierwszy etap remontu ul. Opackiej. Wymieniona została nawierzchnia przebiegającego wzdłuż ulicy chodnika. Dalszy harmonogram robót został przygotowany tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu:

  • Od 9 do 17 czerwca oraz od 20 do 24 czerwca na ul. Opackiej utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. Mogą obwiązywać okresowe utrudnienia w związku z ruchem wahadłowym w tracie realizacji prac.

Utrudnienia tylko w weekendy

  • W piątek 17 czerwca od godz.18.30 do niedzieli 19 czerwca - ul. Opacka będzie zamknięta w obydwu kierunkach. W tym czasie przeprowadzona zostanie naprawa podbudowy i frezowanie nawierzchni jezdni.
  • 25 i 26 czerwca (sobota i niedziela) - ul. Opacka będzie zamknięta w obydwu kierunkach. W tym czasie ułożona zostanie nawierzchnia bitumiczna.
  • Zakończenie prac zaplanowano na poniedziałek 27 czerwca.

Przypomnijmy,  pierwotnie Opacka miała być jednokierunkowa aż do końca czerwca. Jednak olbrzymie korki na ul. Spacerowej oraz w centrum Oliwy wymusiły przyjęcie innego system prac.

Prace na ul. Opackiej

Prace prowadzone i finansowane są na podstawie umowy na ochronę drogi zawartej z firmą Invest Komfort – inwestorem położonego przy ul. Opackiej osiedla mieszkaniowego. Polegają na wymianie nawierzchni jezdni na jej całej szerokości od skrzyżowania z ul. Spacerową do skrzyżowania z ul. Cystersów oraz remoncie przebiegającego wzdłuż ulicy chodnika.

Ruch autobusowy

W poniedziałek 13 czerwca przywrócona zostanie stała trasa linii autobusowej 117  przez ul. Czyżewskiego w kierunku Sopotu. Równocześnie zawieszone zostanie funkcjonowanie tymczasowej linii 917.  Podczas planowanego zamykania ul. Opackiej w kolejne weekendy, autobusy linii 117 znów pojadą trasą objazdową oraz ponownie zostanie uruchomiona linia 917.

Zamknięcie ul. Opata J. Rybińskiego na Viva Oliva

W najbliższą sobotę, 11 czerwca, w związku ze świętem dzielnicy Viva Oliva, w obu kierunkach zamknięta zostanie ul. Opata J. Rybińskiego (na odcinku od skrzyżowania z al. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Polanki).

W godz. 08:00 – 23:00 będą czasowe zmiany na liniach autobusowych 117, 169, 171, 179, 622 i 917. Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Pp/Gzdiz

nagranie: Mikołaj Sobczak
Ostatnio zmieniany piątek, 10 czerwiec 2022 22:35

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 605 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1415 Historia

Ostatnio dodane

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa W…

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci i oczywiście piaskowa szopka – coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia...

30-11-2022 144 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 839 Rozrywka