Wydrukuj tę stronę

Prezydent Gdańska spotka się z mieszkańcami VII Dworu

Lip 11, 2022

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotka się w środę, 13 lipca o godz. 17.00 przy okrągłym stole z mieszkańcami dzielnicy VII Dwór. Fragmenty instalacji okrągłego stołu staną przy ul. VII Dwór 7, na placu przed wejściem do Gdańskiej Szkoły Szermierki.

W środę, 13 lipca o godz. 17.00 przy okrągłym stole mieszkańcy VII Dworu będą mogli porozmawiać z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i jej współpracownikami.

To drugie w tym roku spotkanie z cyklu  „Porozmawiajmy przy stole”, podczas których mieszkańcy mają okazję porozmawiać z władzami Gdańska, a także z dyrektorami miejskich jednostek o danej dzielnicy. Pierwsze odbyło się w maju w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Podczas spotkania będzie też można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zrobić zgłoszenie do Gdańskiego Centrum Kontaktu, a także napić lemoniady. Będzie też przygotowany kącik dla dzieci.

W przypadku złej pogody spotkanie zostanie przeniesione do budynku szkoły.

Biało-czerwony mebel, do którego zaproszeni są gdańszczanie, zaprojektowano, i wykonano, z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. W Gdańsku zorganizowano wówczas obchody Święta Wolności i Solidarności. Stół zaprojektowali artyści-wzornicy z Gdańska. Ma on nawiązywać do Okrągłego Stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowali historyczne porozumienie - ma on „łączyć, wzmacniać relacje i wspierać porozumienie".

źródlo: UM w Gdańsku