Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Policjanci zatrzymali włamywacza recydywistę mat. prasowe Policji

Policjanci zatrzymali włamywacza recydywistę

Sie 22, 2022

W ręce policjantów wpadł 43-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z oliwskich mieszkań. Korzystając z wyjazdu właścicielki, kilkukrotnie tej samej nocy wchodził do mieszkania i wynosił z niego kolejne łupy.

Złodziej, wykorzystując nieobecność właścicielki jednego z oliwskich mieszkań, w nocy z piątku na sobotę wypchnął okno i wszedł do środka. Mężczyzna kilkukrotnie tej samej nocy przychodził do mieszkania i ukradł z niego m.in. telefony, zegarek, kilkaset złotych, kosmetyki oraz alkohol. Policja została zawiadomiona o kradzieży z włamaniem w sobotę.

- Policjantka z referatu dochodzeniowo śledczego wykonała oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Policjanci zabezpieczyli też nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała sprawcę. Nad tą sprawą pracował także dzielnicowy, znający doskonale teren oraz mieszkańców dzielnicy, którą się opiekuje.

Jedną z przyjętych wersji kryminalistycznych zakładała, że sprawca nie jest z Oliwy, a mieszkanie, które okradł, było przypadkowe. - Dzielnicowy od rana rozmawiał z mieszkańcami, z którymi ma bardzo dobre relacje. Osoby, z którymi rozmawiał, wiedziały, że bezpieczeństwo w dzielnicy jest wspólną sprawą i następnym razem, to one mogą paść ofiarą włamywacza – relacjonuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski. - Szybko udało się ustalić pseudonim sprawcy, a następnie jego dane. Jeszcze tego samego dnia tuż przed godz. 14.00 dzielnicowy oraz policjantka, z którą pełnił służbę, zatrzymali sprawcę przy jednym ze sklepów.

Sprawcą okazał się 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci odzyskali część ukradzionego mienia, m.in. pieniądze oraz telefon.

Zatrzymany złodziej noc spędził w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy. Mężczyzna dwa lata temu wyszedł z więzienia, gdzie siedział za wcześniejsze kradzieże oraz włamania. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia, którą sąd za tzw. recydywę może zwiększyć o połowę.

Prokurator zawnioskował o areszt i o dalszym losie mężczyzny jeszcze dziś zadecyduje sąd.

Ts/Za KWP Gdańsk

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2718 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5673 Historia

Ostatnio dodane

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 143 Rozrywka

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

Piętnaście lat minęło…. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, serdecznych rozmów i wzruszeń podczas jubileuszowego weekendu z okazji 15-lecia istnienia Fundacji Wspólnota Gdańska!Świętujmy, bawmy się, wspominajmy piękny czas i snujmy plany na...

17-09-2022 274 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30