Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Dwa pasy na ul. Opata Rybińskiego w kierunku Sopotu zostają na stałe

Wrz 06, 2022

Zmiany te wprowadzono w maju aby rozładować olbrzymie korki na Opata Rybińskiego z powodu zamknięcia ul. Opackiej. Dobry pomysł się sprawdził i zostaje na stałe.

Przypomnijmy,  pod koniec maja, w związku z remontem nawierzchni fragmentu ul. Opackiej, zostały wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Opata Jacka Rybińskiego. Miało to rozładować drogowy paraliż dzielnicy i gigantyczne korki blokujące nawet całą ul. Spacerową.

Nowa organizacja ruchu umożliwiła kierowcom, jadącym ul. Opata Jacka Rybińskiego na skręt w lewo w al. Grunwaldzką w kierunku Sopotu z dwóch pasów. - Potrzebne do tego było wykonanie niewielkiej przebudowy zmieniającej geometrię skrzyżowania, oznakowanie poziome i pionowe, a przede wszystkim modyfikacja algorytmów sterujących sygnalizacją świetlną jedno skrzyżowanie dalej - na al. Grunwaldzkiej z ul. Pomorską – przypomina Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Dwa pasy do skrętu z Opata Rybińskiego w stronę Sopotu, to koncepcja zaproponowana GZDiZ wiele lat temu przez Radę Oliwy. Jej pomysłodawcą była Ewa Stelmasiewicz-Wegnerowska. Dopiero ekstremalna sytuacja związana z remontem ul. Opackiej oraz oburzenie kierowców doprowadziła do błyskawicznego wdrożenia ciekawej koncepcji organizacji ruchu.

50 km/h dla płynności ruchu

- Na podstawie analizy danych z systemu Tristar można stwierdzić, że korekta sygnalizacji wpłynęła pozytywnie na płynność ruchu całego potoku pojazdów. Przełożyło się to na mniejsze kolejki aut oczekujących na zielone światło – mówi Magdalena Kiljan z GZDiZ. - Na zmianach najbardziej skorzystają kierowcy jadący zgodnie z przepisami, ponieważ algorytmy sterowania sygnalizacją dostosowane są do prędkości pojazdów nie większej niż 50 km/h.

Na wprowadzonych w maju zmianach mieli nie stracić ani piesi, ani rowerzyści. Dla tych drugich, przecinających al. Grunwaldzką, dodatkowo wydłużono czas zielonego światła na skrzyżowaniu z ul. Pomorską. Powinno to pozwolić na pokonanie całego skrzyżowania jednoetapowo.

Pw

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 wrzesień 2022 20:05

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2717 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5673 Historia

Ostatnio dodane

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 143 Rozrywka

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

Piętnaście lat minęło…. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, serdecznych rozmów i wzruszeń podczas jubileuszowego weekendu z okazji 15-lecia istnienia Fundacji Wspólnota Gdańska!Świętujmy, bawmy się, wspominajmy piękny czas i snujmy plany na...

17-09-2022 274 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30