Schwytano gwałciciela z ul. Opackiej

Wrz 12, 2022

Policja ustaliła adres i schwytała zwyrodnialca, który zgwałcił 76  - letnią kobietę w pobliżu ul. Opackiej. 23-latek z Oliwy 23-latek usłyszał dziś zarzuty prokuratorskie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

W środę (7 września) nad ranem doszło do napaści na starszą kobietę w pobliżu ul. Opackiej w Oliwie.

- Kobieta została zaatakowana przez młodego mężczyznę, który przemocą i groźbą zmusił ją do poddania się innej czynności seksualnej – mówi Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w wypowiedzi dla portalu trójmiasto.pl. - W wyniku tego zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała, naruszających jej zdrowie na czas powyżej siedmiu dni. Mężczyzna zabrał również kobiecie torebkę wraz ze znajdującymi się w niej przedmiotami.

Nad znalezieniem sprawcy kryminalni z Gdańska pracowali wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeanalizowali zabezpieczone monitoringi, a także rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej oraz dobremu rozpoznaniu kryminalni szybko ustalili, kto jest sprawcą zdarzenia – informuje nas asp.szt. Mariusz Chrzanowski, oficer porasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

23-letni gwałciciel został zatrzymany w sobotę o godz. 6.00 w swoim mieszkaniu w Oliwie.  - Dalej sprawcą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z gdańskiej komendy miejskiej, którzy pod nadzorem prokuratora zgromadzili materiał dowodowy – relacjonuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty m.in. dopuszczenia się czynu o charakterze seksualnym oraz kradzieży.

Dziś przed południem sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat więzienia.

ts

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 553 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1129 Historia

Ostatnio dodane

Wielki finał WOŚP w Kuźni Wodnej

Wielki finał WOŚP w Kuźni Wodnej

Będziemy kuli serduszka, a w zamian za datki do puszki będzie można otrzymać wykute w ogniu serce - symbol orkiestry. 29 stycznia w godzinach 12.00-15.00.

27-01-2023 283 Rozrywka

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 81 Rozrywka