Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Schwytano gwałciciela z ul. Opackiej

Wrz 12, 2022

Policja ustaliła adres i schwytała zwyrodnialca, który zgwałcił 76  - letnią kobietę w pobliżu ul. Opackiej. 23-latek z Oliwy 23-latek usłyszał dziś zarzuty prokuratorskie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

W środę (7 września) nad ranem doszło do napaści na starszą kobietę w pobliżu ul. Opackiej w Oliwie.

- Kobieta została zaatakowana przez młodego mężczyznę, który przemocą i groźbą zmusił ją do poddania się innej czynności seksualnej – mówi Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w wypowiedzi dla portalu trójmiasto.pl. - W wyniku tego zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała, naruszających jej zdrowie na czas powyżej siedmiu dni. Mężczyzna zabrał również kobiecie torebkę wraz ze znajdującymi się w niej przedmiotami.

Nad znalezieniem sprawcy kryminalni z Gdańska pracowali wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeanalizowali zabezpieczone monitoringi, a także rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej oraz dobremu rozpoznaniu kryminalni szybko ustalili, kto jest sprawcą zdarzenia – informuje nas asp.szt. Mariusz Chrzanowski, oficer porasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

23-letni gwałciciel został zatrzymany w sobotę o godz. 6.00 w swoim mieszkaniu w Oliwie.  - Dalej sprawcą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z gdańskiej komendy miejskiej, którzy pod nadzorem prokuratora zgromadzili materiał dowodowy – relacjonuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty m.in. dopuszczenia się czynu o charakterze seksualnym oraz kradzieży.

Dziś przed południem sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat więzienia.

ts

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2718 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5673 Historia

Ostatnio dodane

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 144 Rozrywka

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

Piętnaście lat minęło…. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, serdecznych rozmów i wzruszeń podczas jubileuszowego weekendu z okazji 15-lecia istnienia Fundacji Wspólnota Gdańska!Świętujmy, bawmy się, wspominajmy piękny czas i snujmy plany na...

17-09-2022 275 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30