Ostatnie dni na głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Paź 07, 2022

Internetowe głosowanie na projekty jubileuszowej 10 edycji BO trwa do poniedziałku, 10 października do godz. 23.59. Każdy mieszkaniec ma wpływ na to, co powstanie w Gdańsku, na sąsiedniej ulicy lub w części miasta, która jest mu szczególnie bliska. Oliwianie mogą w ten weekend głosować również na rynku Oliwskim i w naszym Parku.

Do wyboru jest 305 projektów Budżetu Obywatelskiego w tym 94 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Można głosować na gdansk.pl albo w sobotę od 8 do 12 na Rynku w Oliwie.

W niedzielę mobilny punkt Budżetu Obywatelskiego będzie na was czekał od 14 do 17 w Parku Oliwskim.

Może z niego skorzystać każdy, kto nie ma dostępu do Internetu, nie potrafi z niego skorzystać lub woli tradycyjne metody głosowania. Każdego dnia konsultanci BO dyżurują w innej dzielnicy. Przy ich pomocy można zagłosować na miejscu na projekty BO, a także dowiedzieć się, jakie projekty w danej dzielnicy zaproponowali mieszkańcy.

Harmonogram Mobilnych Punktów do Głosowania w dzielnicach.


Głosowanie Budżet Obywatelski 2023

Jak głosować?

Głosujemy online za pośrednictwem witryny internetowej

Każdy mieszkaniec może głosować tylko jeden raz.

Głosować można niezależnie od wieku (osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci).

Uprawnione do głosowania są osoby zameldowane w Gdańsku na pobyt stały, czasowy lub wpisane do rejestru wyborców, a także posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca.

Z jednego numeru telefonu można zautoryzować pięć osób, a z jednego adresu e-mail dziesięć.

Każdy głosujący ma do dyspozycji:

  • 5 punktów na projekty dzielnicowe (do dowolnego rozdysponowania)
  • 1 punkt na projekty dzielnicowe Zielony Budżet Obywatelski
  • 1 punkt na projekt ogólnomiejski
  • 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielony Budżet Obywatelski

W pierwszej kolejności głosuje się na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu Obywatelskiego, następnie na projekty ogólnomiejskie.

Mobilne Punkty do Głosowania

W tej edycji, po raz kolejny, na ulicach Gdańska zawitały Mobilne Punkty do Głosowania. Może z nich skorzystać każdy, kto nie ma dostępu do Internetu, nie potrafi z niego skorzystać lub woli tradycyjne metody głosowania. Każdego dnia konsultanci BO dyżurują w innej dzielnicy. Przy ich pomocy można zagłosować na miejscu na projekty BO, a także dowiedzieć się, jakie projekty w danej dzielnicy zaproponowali mieszkańcy.

Harmonogram Mobilnych Punktów do Głosowania w dzielnicach.

Wszyscy ci, którzy zostawili sobie wybór na ostatnie godziny, mogą głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego za pośrednictwem witryny internetowej. Na stronie można też szczegółowo zapoznać się z poszczególnymi projektami, a także znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące tej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Ogłoszenie wyników

Wyniki głosowania poznamy 14 października o godz. 15.00 podczas uroczystego spotkania na Polsat Plus Arena Gdańsk w części Atom Club. Zapraszeni są wszyscy tegoroczni wnioskodawcy oraz uczestnicy poprzednich edycji BO do wspólnego świętowania 10 - lecia BO w Gdańsku.

Wybrane w głosowaniu projekty zostaną przekazane do realizacji na lata 2023/2024, a następnie rozpocznie się ewaluacja BO i przygotowania do kolejnej, 11. edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego. Do 16 października można również obejrzeć wystawę poświęconą dziesięciu edycjom Budżetu Obywatelskiego, która zlokalizowana jest w Parku Oliwskim, od ul. Opackiej, niedaleko Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku.

Pw

Ostatnio zmieniany piątek, 07 październik 2022 21:29

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1349 Historia

Opowieści lasku oliwskiego - Azjaci w O…

Można byłoby sobie pomyśleć, że Oliwa to mała mieścina, o ktȯrej w kraju mało kto wie. A w zachodniej Europie? Chyba tylko dawni gdańszczanie - tzw. "Danzigerzy". A Azjaci? A taaaak...

10-11-2022 1103 Historia

Ostatnio dodane

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę w Domu Zarazy

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę…

W Oliwską Niedzielę 27 XI, w przeddzień rocznicy Bitwy pod Oliwą opowie o niej historyk Marcin Purkiewicz.

25-11-2022 267 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 785 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Listopad 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30