Hotel "Waldhäuschen" - widok od strony Stawu Młyńskiego i dzisiejszego parku. Nad hotelem widoczne wieża na Wzgórzu Pachołek Hotel "Waldhäuschen" - widok od strony Stawu Młyńskiego i dzisiejszego parku. Nad hotelem widoczne wieża na Wzgórzu Pachołek

Czy przy ul. Spacerowej odbudowany zostanie hotel "Waldhäuschen"?

Sty 02, 2023

Do 18 stycznia 2023 roku w Biurze Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożony jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Oliwa Górna, rejon ulic Spacerowej i Kwietnej". Dyskusja publiczna zostanie przeprowadzona za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

Projekt planu Oliwa Górna w rejonie ulic Spacerowej i Kwietnej ma umożliwić realizację celu publicznego polegającego na powiększeniu parku przy Stawie Młyńskim. Ponadto zapisy projektu planu mają pozwolić na realizację zabudowy usługowej przy ulicy Spacerowej, nawiązującej architektonicznie do nieistniejącego hotelu "Waldhäuschen" oraz na przeznaczenie wolnej działki gminnej przy ulicy Kwietnej pod funkcję usługowo-mieszkaniową.

Hotel "Waldhäuschen" przy Kölner Chaussee 1, czyli obecnej ul. Spacerowej, wybudowano najprawdopodobniej w połowie XIX wieku. Na początku nosił nazwę Pacholken. Hotel spłonął na przełomie 1941 i 1942 roku. Według naocznego świadka (Annemarie Hartrampf-Gaber), pożar miał wybuchnąć podczas libacji alkoholowej pomocniczego włoskiego batalionu, ktȯry był w hotelu zakwaterowany.

Przez dziesięciolecia na terenie dawnego hotelu był parking obsługujący pobliskie Wzgórze Pachołek. W latach 90 XX wieku działała tu również niewielka restauracja bałkańska. Pojawił się inwestor, który chciałaby postawić tu obiekt zbliżony do dawnego hotelu. Jednak obecnie obowiązujący plan to uniemożliwia. To był jeden z powodów do przystąpienia do procedowanego planu.

Prognozy oddziaływania na środowisko

Wraz z projektami planów do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie. Dokumenty dostępne są na stronach: Biura Rozwoju GdańskaBiuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.

Zrzut ekranu 2022 12 30 o 22.32.06 Sredni

Dowiedz się więcej - projektanci udzielają informacji 

Projektanci udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00 pod numerami telefonów lub za pośrednictwem maila:

Oliwa Górna w rejonie ulic Spacerowej i Kwietnej

58 308-44-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Osoby chcące zapoznać się z ustaleniami projektów planów osobiście, będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty pod numerami telefonów: (58) 308 44 51, (58) 308 44 44.

Termin dyskusji publicznej

Dyskusje publiczne nad przyjętymi w projektach planów miejscowych rozwiązaniami zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość i odbędą się w następujących terminach:

Projekt planu

Dzień

Godzina

Link
do dyskusji

Oliwa Górna w rejonie ulic Spacerowej i Kwietnej

12.01.2023 r.

17:00

Link

  1. Informacja dotycząca formy i zasad udziału w dyskusji publicznej
  2. Wymagania techniczne dotyczące udziału w dyskusji publicznej
  3. Instrukcja dołączania podczas dyskusji publicznej
  4. Instrukcja obsługi aplikacji
  5. Klauzula informacyjna dotycząca zdalnej dyskusji publicznej

Zgłaszanie uwag - do 1 lutego

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projektach planów miejscowych może wnieść swoje uwagi.

Należy je złożyć do Prezydenta Miasta Gdańska w formie:

  • papierowej na adres:

Biuro Rozwoju Gdańska
ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk

  • lub elektronicznej, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformę ePUAP.

Uwaga musi zawierać imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby. Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 1 lutego 2023 roku. 

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie zostanie opublikowane na stronach internetowych Biura Rozwoju GdańskaBiuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 styczeń 2023 21:48

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 624 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1174 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 156 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1259 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Luty 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28