Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Radio MORS z Oliwy

Gru 31, 2009

Internetowe Radio MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego rusza w Noc Sylwestrową. Jak deklarują młodzi radiowcy, będą dobrze grać i ciekawie opowiadać.

Studio4
Studio radiowe UG w nowym gmachu Wydziału Nauk Społecznych

? Wypływamy 1 stycznia 2010 ? napisali na plakacie przez siebie zaprojektowanym studenci Uniwersytetu Gdańskiego, którzy swoje pasje dziennikarskie i marketingowe postanowili realizować w internetowym Radiu MORS (Mega Otwartym Radiu Studenckim). Działa ono na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Nauk Społecznych i oficjalnie pojawi się na antenie w Noc Sylwestrową.

? Od dzisiaj nie damy o sobie zapomnieć. Będziemy na bieżąco informować, dobrze grać i ciekawie opowiadać ? deklarują młodzi radiowcy Alicja Jelska i Michał Nitkowski. Oni też będą gospodarzami sylwestrowych szaleństw w Radiu MORS. Muzykę na ten wieczór zaproponowali Adam Olesiejuk i Patryk Gochniewski.

Radio_MORS

Radiem MORS władają studenci Uniwersytetu Gdańskiego: dziennikarstwa, filozofii, filologii polskiej i angielskiej, informatyki, kulturoznawstwa, logopedii, nauk politycznych, pedagogiki. To radio otwarte dla wszystkich chętnych i pomysłowych. Radio MORS ukształtowało już swoje redakcje: news rooms, publicystyczną, muzyczną, a także agendę PR. Trwają intensywne prace nad audycjami cyklicznymi ? muzycznymi, filmowymi, o najważniejszych wydarzeniach na Uniwersytecie Gdańskim, o sprawach studenckich ? tych odświętnych i codziennych. W każdy czwartek wieczorem w MORS-ie kulturalna i rozrywkowa super oferta na weekend.

Młodzi radiowcy chcą pojawiać się z mikrofonem z logo Radia MORS wszędzie: na Uniwersytecie Gdańskim i na innych uczelniach Trójmiasta.

? Będziemy w klubach i laboratoriach, będziemy na najciekawszych wkładach i na super imprezach studenckich, będziemy mówić o wybitnych naukowcach pracujących na naszej uczelni i najlepszych studentach. Chcemy być słuchani i potrzebni ? dodają członkowie kolegium redakcyjnego Radia MORS.

Nad stroną internetową Radia Mors czuwają Adam Stawarz i Tomek Sokołów.

Posłuchaj >>> www.mors.ug.edu.pl

Radio MORS i studio radiowe Uniwersytetu Gdańskiego działa pod okiem redaktor Alina Kietrys z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa.

Przypomnijmy, że Studio Radiowe UG zostało uroczyście otwarte 2 października 2009 roku. Mieści się w nowym budynku Wydziału Nauk Społecznych na I piętrze. Specjalną adaptację akustyczną pomieszczeń przeznaczonych na studio zaproponowali dwaj gdańscy elektronicy Adam Witkowski - akustyk i Michał Mielnik ? realizator dźwięku. Studio posiada funkcjonalne wnętrza ? reżyserkę dźwięku, studio nagrań i emisyjne, news rosom, własną serwerownię, w pełni skomputeryzowaną, oraz  kilkanaście stanowisk komputerowych i montażowych do codziennych zajęć edukacyjnych dla studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz kierunków, które w swej pracy będą wykorzystywały technikę radiową, np.  studentów logopedii czy fizyki.

W studio również mogą być nagrywane studenckie zespoły muzyczne, teatralne, prowadzone debaty, prezentacje DJ-ów, a także realizowane wszelkie formy radiowe od tok show po magazyny informacyjne. Zainstalowana aparatura do pracy z dźwiękiem jest z najwyższej światowej półki, a systemy realizacyjne najbardziej nowoczesne i profesjonalne.  Od strony technicznej Studio Radiowe UG ma najnowsze rozwiązania techniczne stosowane w radiofoniach na świecie.

Każdy student kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w toku nauki odbędzie zajęcia w Studio Radiowym. Pozna możliwości wysoko specjalistycznego sprzętu, nauczy się prowadzić program ze wsparciem telepromptera, będzie nagrywał na rejestratorach stereofonicznych i przygotowywał dźwięk do emisji w najlepszych systemach montażu dźwięku.

Dodajmy, że prócz MORS'a z Oliwy nadaje gdańska telewizja oraz radio ESKA Trójmiasto.


TS/UG 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2723 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5679 Historia

Ostatnio dodane

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 155 Rozrywka

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

Piętnaście lat minęło…. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, serdecznych rozmów i wzruszeń podczas jubileuszowego weekendu z okazji 15-lecia istnienia Fundacji Wspólnota Gdańska!Świętujmy, bawmy się, wspominajmy piękny czas i snujmy plany na...

17-09-2022 283 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30