Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Niemieckie boisko w Oliwie

Sty 02, 2012

Nowe boisko w Oliwie powstaje przy ul. Kościerskiej. Trenować  na nim będą zawodnicy reprezentacji Niemiec. Zyska również na tym nawierzchnia  ulic:  Kościerskiej i Bytowskiej.

fot.: Tomasz Strug

Na terenie należącym do miasta u zbiegu ulic: Bytowskiej i Kościerskiej powstaje boisko piłkarskie. Działka ta jest położona kilkaset metrów od hotelu ?Dwór Oliwski? - przyszłej bazy hotelowej reprezentacji Niemiec w piłkarskich mistrzostwach Europy. Dotychczas w miejscu budowanego boiska znajdowało się pole uprawne. Jego wielkość uniemożliwia wybudowanie pełnowymiarowego obiektu piłkarskiego. Będzie to zielona murawa o wymiarach 113 x 58 metrów. Dodatkowo ustawiona zostanie kontenerowa przebieralnia dla zawodników.

W maju ubiegłego roku delegacja Niemieckiego Związku Piłki Nożnej wizytowała Oliwę i Gdańsk w poszukiwaniu obiektów sportowych dla swojej reprezentacji. Rozpatrywana była możliwość trenowania na dotychczasowym boisku leżącym na terenie Zoo a wykorzystywanym przez KS Olivia. Budowa nowego obiektu pokazuje, że Niemcom zależało aby znajdował się on jak najbliżej hotelu. Obecnie trwają prace ziemne przy wyrównywaniu terenu. Różnica w poziomach wynosiła blisko 3. metry.

Inwestorem budowy jest Niemiecki Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z właścicielem ?Dworu Oliwskiego? Panem Januszem Baranem, któremu na ten cel miasto Gdańsk wydzierżawiło teren ? mówi Krzysztof Guzowski z Biura ds. Sportu i Euro 2012 w Urzędzie Miejskim. Teren będzie ogrodzony i pod ochroną. Trudno powiedzieć jaka będzie przyszłość tego boiska, ale raczej jest to obiekt tymczasowy ? dodaje Krzysztof Guzowski.

Nie ma co się jednak spieszyć ze zmianą nazwy ulicy Kościerskiej na Boiskową. Na budowanym obecnie boisku w planie zagospodarowania przestrzennego zaplanowano funkcję parkingową dla turystów odwiedzających Dolinę Radości. Natomiast na terenie boiska KS Olivia ma powstać nowy parking dla oliwskiego zoo.

Mistrzostwom Europy będziemy zawdzięczać nową nawierzchnię bardzo dziurawej ul. Kościerskiej. Do końca stycznia ma się odbyć przetarg na remont ulic: Kościerskiej i Bytowskiej. Podobnie jak boisko, obie ulice maja być gotowe do użytkowania już w kwietniu.

Tomasz Strug

fot.: Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+5 #1 Karol 2012-01-04 20:29
Szkoda, fajna łąka tam była. Rano zjeżdżając z Osowej rowerem bardzo ładny widok unoszącej się mgły...
Cytować

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2723 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5679 Historia

Ostatnio dodane

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 155 Rozrywka

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

Piętnaście lat minęło…. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, serdecznych rozmów i wzruszeń podczas jubileuszowego weekendu z okazji 15-lecia istnienia Fundacji Wspólnota Gdańska!Świętujmy, bawmy się, wspominajmy piękny czas i snujmy plany na...

17-09-2022 283 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30