Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
poniedziałek, 13 styczeń 2014 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy

Konserwator Wojewódzki Zabytków przeprowadził oględziny spalonego Dworu IV. Mniej więcej w tym czasie zaczął się palić zabytkowy Dwór Fischera w Nowym Porcie.

dworfischera

Dwór Fischera w Nowym Porcie       fot. Marcin Tymiński

Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków Dariusz Chmielewski wraz z rzeczoznawcą z ramienia urzędu przeprowadził oględziny spalonego Dworu IV przy ul. Polanki 119 w Oliwie.

W trakcie oględzin ustalono zakres strat. Całkowicie spaliła się więźba dachowa, nadpaleniu uległy drewniane stropy drugiej kondygnacji budynku. Rzeczoznawca powołany przez PWKZ ze środków naszego urzędu wykona ekspertyzę dotyczącą sposobu zabezpieczenia budynku ? mówi Marcin Tymiński, rzecznik prasowy PWKZ w Gdańsku. Ekspertyza będzie podstawą wydania decyzji w tej sprawie.

Wszelkie prace przy budynku rozpoczną się po wydaniu zgody przez prokuraturę, prowadzącą dochodzenie w sprawie pożaru zabytku.

Tymczasem tuż przed godziną 11. Straż Pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze Dworku Fischera przy ulicy Starowiślnej w Nowym Porcie. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy strażaków. W budynku przebywali bezdomni. Nikt nie ucierpiał.

Wojewódzki Konserwator Zabytków również był na miejscu zdarzenia. Właścicielem od lat opuszczonego budynku zabytku jest miasto Gdańsk. Konserwator Zabytków jak najszybciej przeprowadzi w obiekcie kontrolę by wydać miastu nakaz odpowiedniego zabezpieczenia obiektu.

Działania w tej sprawie traktujemy jako pilne ? dodaje Marcin Tymiński.

Pp

Dział: Aktualności
poniedziałek, 13 styczeń 2014 15:44

Decyzje podatkowe z dostawą do domu

Nowy Rok to również nowe opłaty. Po raz szósty decyzje podatkowe dostarczą gdańszczanom do domów osobiście pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

UM_Gdansk

Zgodnie z przepisami ustawy Ordynacja Podatkowa, pisma, decyzje itp. z zakresu spraw podatkowych mogą być doręczane podatnikom tylko przez operatora pocztowego lub pracowników organu podatkowego, (którym w tym przypadku jest Prezydent Miasta Gdańska). Doręczanie decyzji podatkowych przez pracowników UMG jest bardziej opłacalne z punktu widzenia budżetu oraz jest efektywniejsze.

W tym roku 138 pracowników urzędu dostarczy ok.125 tys. decyzji. Urzędnicy mogą roznosić decyzje sześć dni w tygodniu z wyłączeniem niedzieli, w godzinach 8.00- 20.00.


Ważne:

- przekazujący decyzję podatkową pracownicy urzędu - nie mają prawa pobierać od mieszkańców jakichkolwiek kwot pieniężnych,

- na żądanie podatnika zobowiązani są do okazania legitymacji służbowej,

- doręczanie może odbywać się w dni powszednie wyłącznie po godzinach pracy urzędnika lub w czasie wolnym od pracy (np. podczas urlopu).


Akcja potrwa do 17 lutego włącznie. Po tym terminie decyzje, które z różnych powodów nie zostały doręczone adresatom, zostaną wysłane listownie.

Poniżej lista oddziałów Banku PEKAO S.A. na terenie miasta Gdańska, w których można dokonać wpłat podatku bez prowizji:


- ul. Balcerskiego 14D

- ul. Beniowskiego 5

- ul. Cieszyńskiego 36

- ul. Czyżewskiego 38

- ul. Dmowskiego 6/2

- ul. Garncarska 23

- ul. Grunwaldzka 92/98

- ul. Hynka 6

- ul. Kołobrzeska 43

- ul. 3 Maja 9

- ul. Marynarki Polskiej 15

- ul. Milskiego 1

- ul. Nowe Ogrody 8/12

- ul. Ogarna 116

- ul. Partyzantów 74

- ul. Rakoczego 17

- ul. Uphagena 27

- ul. Wały Piastowskie 1

- ul. Wilanowska 2

Pp

 

Dział: Aktualności
poniedziałek, 13 styczeń 2014 15:19

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Tylko kilku godzin potrzebowali gdańscy kryminalni aby zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo na Przymorzu.

Przymorze_Gdansk_-_zabojstwo

W sobotę po godzinie 13.00 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym ugodzeniu nożem mężczyzny. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów.

Sprawą zajęli się śledczy oraz kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej i komisariatu na Przymorzu. Wstępna opinia biegłego lekarza wykazała, że śmierć 38-letniego mężczyzny nastąpiła w wyniku ugodzenia nożem.

Policjanci przeanalizowali wnikliwie każdy ślad, sprawdzali każdy sygnał i uzyskaną informację. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy i chwilę przed godz. 23.00 na jednej z ulic Gdańska zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o to zabójstwo.

Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli nóż, który najprawdopodobniej jest narzędziem zbrodni. Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Dzisiaj 22-latek będzie przesłuchiwany przez prokuratora.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

 

Dział: Aktualności

Newsletter

Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 1900 Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1746 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2360 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 642 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2014 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31