Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
środa, 22 styczeń 2014 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy
środa, 22 styczeń 2014 15:20

Idzie tęgi mróz!

Przez najbliższe kilka dni ma być bardzo zimno na Pomorzu. Wojewoda prosi o troskę dla osób bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Saur Neptun Gdańsk zawraca uwagę na zamarzające liczniki wody.

Koksownik_w_Oliwie

Na początku lutego 2012 roku na pętli w Oliwie ustawiono koksownik. Czy i w tym roku będzie nas rozgrzewać?

Najzimniej ma być w dniach od 23 do 25 stycznia, zwłaszcza w godzinach nocnych. Według Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW lokalnie temperatura w nocy może się obniżyć do ? 18 stopni C. Przewidywane temperatury w dzień wyniosą od ? 6 stopni C w strefie nadmorskiej, do ? 9 stopni C.

Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski zwraca się do wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego, abyśmy pamiętali o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Zwracajmy szczególną uwagę na ludzi starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem budynków i mieszkań. Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy w chłodne dni poszukują schronienia w piwnicach, altanach, czy opuszczonych budynkach.

Wojewoda Pomorski wystąpił jednocześnie do Starostów i Prezydentów Miast na prawach powiatu o podjęcie działań monitorujących oraz ograniczających zagrożenie.

Pod bezpłatnym numerem interwencyjno ? informacyjnym Wojewody Pomorskiego 987 uzyskać można informacje o wolnych miejscach w noclegowniach. Dyżurni poinformują również o innych formach pomocy bezdomnym. Sygnały przekazywać można również Straży Miejskiej na numer 986.

Zabezpiecz wodomierz

W związku ze znacznym obniżeniem temperatur, Saur Neptun Gdańsk przypomina  wszystkim właścicielom domków i budynków oraz ich zarządcom o obowiązku ochrony wodomierza głównego przed mrozem. W przypadku, gdy taki wodomierz zamarznie, mieszkańcy nie będą mieli wody. Dodatkowo właściciele zostaną obciążeni kosztami wymiany urządzenia.

Obowiązek dbania o wodomierze nakłada na właścicieli regulamin usług dostarczania wody. Koszt wymiany wodomierza zależy od jego parametrów, przeciętnie jest to przynajmniej 200 zł netto, a wodomierze montowane na dużych średnicach kosztują nawet i 1000 zł. W przypadku wielu zgłoszeń, ekipy wodociągowe nie będą w stanie reagować natychmiast, należy się liczyć z pewnym oczekiwaniem na przyjazd. Zgłoszenia o takich kłopotach są przyjmowane pod numerem alarmowym 994 jak i poprzez infolinię wodociągową 58 301 30 91.

Jak zabezpieczyć wodomierz? Najważniejsza jest izolacja pomieszczenia lub studni wodomierzowej, o ile pomieszczenie to nie jest ogrzewane i nie jest zabezpieczone przed mrozem ? mówi Grażyna Pilarczyk, rzecznik prasowy SNG

Jeżeli wodomierz znajduje się przy drzwiach garażowych, jest także narażony na przenikanie mroźnego powietrza. Warto uszczelnić okna i drzwi. Na pewno pomoże także zawinięcie samego wodomierza w jakikolwiek dostępny izolator, jak mata izolacyjna lub wełna mineralna. Ważne, by pozostawić okienko ze wskazaniami urządzenia  nieprzykryte. Pracownik SNG nie może mieć kłopotu z odczytaniem stanu wodomierza ? dodaje Pilarczyk.

Pp

Dział: Aktualności
środa, 22 styczeń 2014 11:05

Transmisja z Kijowa

To przykład walki o wolność, którą my już mamy. Ale zawsze trzeba pilnować by jej nam nie ubywało.

Trwają starcia w Kijowie na Ukrainie. Sytuacja zaostrzyła się rano. Nie żyje trzech demonstrujących. Jeden z nich ma dwie rany postrzałowe, kolejny został postrzelony w serce, inny zginął po upadku z kolumnady stadionu. Niewykluczone, że Berkut wkrótce rozpocznie szturm na Majdan.

 

Ukraina_ofiara_Majdan

Dział: Aktualności

Newsletter

Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 1900 Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1746 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2360 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 642 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2014 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31