Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
czwartek, 30 styczeń 2014 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy
czwartek, 30 styczeń 2014 22:09

Złapani zanim farba zdążyła wyschnąć

Dzięki nadzorowi monitoringu miejskiego i sprawnej interwencji Funkcjonariuszy z IV Komisariatu Policji przy ul. Kaprów, w nocy 28 stycznia zatrzymano dwóch pijanych wandali z Włocławka.

Graffiti_sala_ZKPiG_2014

 

W środę w nocy dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Oliwie zatrzymani zostali dwaj grafficiarze. Mężczyzn malujących budynek szkoły przy ul. Cystersów zauważył na ekranach monitoringu miejskiego operator i natychmiast poinformował o tym dyżurnego Policji.

Na miejscu okazało się, że 26-latek i jego 31-letni znajomy pomalowali sprayem elewacje budynku Szkół Fregata, sali gimnastycznej ZKPiG nr 17 oraz zaparkowany w pobliżu samochód Volkswagen Transporter. Straty pokrzywdzeni wycenili na ponad 4 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a znalezione przy nich pojemniki z farbą zostały zabezpieczone. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że obaj mieszkańcy Włocławka byli nietrzeźwi. W wydychanym powietrzu każdy z nich miał ok. 2 promili.

Kamery monitoringu miejskiego oraz szkolnego, wielokrotnie rejestrowały tłuczenie szyb w budynkach szkolnych, niszczenie wystaw zdjęć eksponowanych na ogrodzeniu boiska, ale Dyrekcje placówek odstępowały od składania doniesień licząc na to,  że sprawcy sami zaprzestaną tych działań ? mówi Grzegorz Meck, dyrektor szkół Fregata. Tym razem nasza cierpliwość się skończyła i wszyscy zainteresowani złożyli zeznania, a schwytanym na gorącym uczynku zostaną postawione zarzuty.

I rzeczywiście, za popełnione przestępstwa, sprawcy usłyszeli wczoraj zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Pw

Gdansk_-_graffiti2_Fregata

Gdansk_-_graffiti3_Fregata

Graffiti_sala_ZKPiG_2014_smietnik

Graffiti_Fregata_2014

Dział: Aktualności
czwartek, 30 styczeń 2014 21:50

Zamknięta ul. Pomorska

Zamknięta jest dla ruchu ul. Pomorska, na odcinku  od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (jezdnia w kierunku al. Grunwaldzkiej).

uwaga_korek_svg

Powodem zamknięcia ulicy jest awaria wodociągu nad którą pracuje ekipa Saur Neptun Gdańsk.

Objazd poprowadzono ulicami: Gospody -Droga Zielona - Grunwaldzka. Utrudnienia potrwają do jutra.

PwDział: Aktualności
czwartek, 30 styczeń 2014 21:32

Złodzieje akumulatorów uziemieni

Dwaj młodzi złodzieje włamali się w styczniu do ponad 20 samochodów z których kradli m.in. akumulatory i radia samochodowe. Wpadli w czasie kolejnego włamania.

Od pewnego czasu do policjantów z Przymorza zgłaszali się pokrzywdzeni, którzy zgłaszali, że ktoś kradnie z ich samochodów akumulatory. By wykryć sprawców, na miejscach zdarzeń przeprowadzano oględziny, zabezpieczano ślady, rozmawiano z okolicznymi mieszkańcami, przesłuchiwano świadków, sprawdzano każdy sygnał i każdą informację. Nad sprawą pracowano również operacyjnie, a w rejonach, gdzie dochodziło do zdarzeń lub mogło dojść, pojawiły się wzmożone patrole policjantów umundurowanych i operacyjnych.

Na efekt działań policjantów nie trzeba było długo czekać. W minioną środę ok. 2 w nocy funkcjonariusze patrolując jedną z ulic Zaspy zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali ukraść akumulator z samochodu VW Transporter. Ci na widok mundurowych zaczęli uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 18-letniego gdańszczanina. W golfie, którym przyjechali obaj sprawcy, znaleziono dwa akumulatory. Okazało się, że wcześniej ukradli je z dwóch innych volkswagenów.

18-latek trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni rozpoczęli poszukiwania drugiego z mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia wieczorem w mieszkaniu na Oruni Dolnej kryminalni zatrzymali drugiego, 18-letniego włamywacza. Przeszukując mieszkanie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli trzy foteliki dziecięce, a w garażu kolejne akumulatory i radia samochodowe. Oprócz tego zabezpieczono znajdujące się tam także ładowarki, przewody i inne skradzione przedmioty.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że dwaj 18-latkowie w okresie od 19 do 29 stycznia wspólnie włamali się do 21 samochodów, które zaparkowane były na terenie Zaspy, Przymorza, Wrzeszcza oraz w rejonie komisariatu I. Z ich wnętrz sprawcy ukradli m.in. 20 akumulatorów, fotelik dziecięcy, radia samochodowe oraz głośniki. Straty poszkodowani wycenili na 9 tys. zł.

Gdansk_-_akumulatory_01_2014

Za popełnione przestępstwa mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dzisiaj zostali też doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty, bowiem policjanci cały czas ustalają właścicieli pozostałych zabezpieczonych przedmiotów.

W przeszłości obaj 18-latkowie karani byli za kradzieże i włamania. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Za KWP Gdańsk

Dział: Aktualności
czwartek, 30 styczeń 2014 14:15

Powstał Gdański Sportowy Klub Seniora

Z przyjemnością powiadamiamy, że wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu seniorów na aktywizacje ruchową, powołaliśmy do życia Gdański Sportowy Klub Seniora.

Zbigniew_Bakowski

Zbigniew Bąkowski - Sam służę własnym przykładem, a moim otoczeniu mam więcej takich, że siła woli i energia życiowa wyzwolona w organizmie w czasie zajęć ruchowych, sportowych, czyni cuda zdrowotne, a także znacznie poprawia kondycję psychiczną.

Misja tego Klubu będzie stworzenie warunków do aktywności sportowej seniorów w integracji międzypokoleniowej. Klub powstał z inicjatywy aktywnych ruchowo seniorów, ale jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych. Pamiętajmy nigdy nie jest za późno na przystąpienie do czynnego uprawiania sportu.

W chwili obecnej w porozumieniu z Akademią Biegania funkcjonuje sekcja biegowa, mogąca nieodpłatnie korzystać z profesjonalnie prowadzonych treningów, we wtorki i czwartki o godz. 19.30 spotkania na deptaku nadmorskim, wejście nr 65. Zajęcia dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych pod okiem trenerów. Serdecznie zapraszamy.

Informacje dla zainteresowanych pod telefonem: 882433281, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/sportowyklubseniora.

Druga sekcja, nordic walking, czeka na chętnych. Trzecia, rowerowa, również czeka na chętnych.

W zamierzeniu: pływanie, jeździectwo, rolki. Inne sekcje będą powstawać stosownie do zapotrzebowania, nie mamy ograniczeń. Klub na razie działa non profit, ale staramy się o dofinansowanie działalności. Wkrótce powiadamiać będziemy o wszystkich ciekawych imprezach, zamierzeniach. Staramy się o założenie strony www, liczymy, że w szeregach znajdzie się osoba, która pomoże nam w tym zamierzeniu.

W imieniu organizatorów Zbigniew Bąkowski

Dział: Aktualności

Newsletter

Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 1899 Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1746 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2359 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 642 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2014 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31