Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
wtorek, 07 styczeń 2014 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy
wtorek, 07 styczeń 2014 14:55

Zmiana terminów wywozu śmieci

Kolejne zamieszanie w wywożeniu śmieci w Oliwie. Następuj zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych dla części ulic.

Smieeci_Wita_Stwosza_BSR

Mieszkańcy Oliwy znajdują w swoich skrzynkach pocztowych następującą wiadomość:

Od 07. 01. 2014 roku nastąpi zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych dla następujących ulic znajdujących się w sektorze 5:  

ABRAHAMA, ASNYKA, BAŻYŃSKIEGO, BYTOWSKA, CEYNOWY, DERDOWSKIEGO, GROTTGERA, GRUNWALDZKA, HUSA, JASIA l MAŁGOSI, KAPRÓW, KASPROWICZA, KASZUBSKA, KOŚCIERSKA, KRĘCKIEGO, KUBUSIA PUCHATKA, MIRAUA, NOAKOWSKIEGO, OBROŃCÓW WESTERPLATTE, ORKANA, PODHALAŃSKA, POLANKI, SPACEROWA, ŚWIERKOWA, TETMAJERA, WĄSOWICZA, WITA STWOSZA, WITKIEWICZA, ZACISZE, ŻEROMSKIEGO przesunięte zostają odbiory odpadów suchych i zmieszanych dla zabudowy jednorodzinnej z wtorku na czwartek.

AL. GRUNWALDZKA, BITWY OLIWSKIEJ, BOBROWA, CYSTERSÓW, CZYŻEWSKIEGO, DICKMANA, GÓRSKIEGO, JELENIA, KARPACKA, KWIETNA, LEŚNA, LICZMAŃSKIEGO, NADWODNA, OPACKA, RYBIŃSKIEGO, SARNIA, SŁONECZNA, SOBOLOWA, STARY RYNEK OLIWSKl, ŚWIERKOWA, TATRZAŃSKA, ZAJĘCZA, ŻUBROWA przesunięte zostają odbiory odpadów mokrych dla zabudowy jednorodzinnej z czwartku na wtorek.

Dotychczas z większości ulic wywożono śmieci mokre i suche jednego dnia. Teraz będzie inaczej. Firma Remondis twierdzi, że nie ma obowiązku odbierania wszystkich śmieci jednego dnia. Celem zmian jest optymalizacja tras przejazdu śmieciarek. 

Warto dodać, że aby nadgonić brak wywozów z dni świąteczne, pracownicy firmy Remondis w ostatnich dniach odbierali śmieci posegregowane i wrzucali je do jednego pojazdu w którym ulegały zmieszaniu. Tylko czy o to chodziło w rewolucji śmieciowej?

Pp

Dział: Aktualności
wtorek, 07 styczeń 2014 14:43

Areszt za napaść na policjanta

29-letni mężczyzna, który w czwartek napadł na policjanta, decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 4.00 w nocy. Dyżurny komendy miejskiej został poproszony o pilne skierowanie patrolu na ul. Piastowską. Ze wstępnych informacji przekazanych przez pogotowie ratunkowe wynikało, że pewien mężczyzna trzymają w ręku nóż i jest bardzo agresywny w stosunku do ratowników medycznych.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci. 29-letni mężczyzna zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Policjant zmuszony był oddać strzały ostrzegawcze. Sprawca został obezwładniony, alkomat wykazał u niego 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, została od niego pobrana krew do zbadania czy nie był on również pod wpływem środków odurzających.

W piątek policjanci doprowadzili gdańszczanina do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Sąd uznał że 29-latek najbliższe dwa miesiące ma spędzić w areszcie. Mężczyźni, którzy zostali zatrzymani w jego mieszkaniu, po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Śledczy czekają na wyniki badań zabezpieczonej substancji.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat

Za KWP GdańskPolicja_auto

Dział: Aktualności

Newsletter

Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 1900 Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1746 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2360 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 642 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2014 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31