Reklama

Jak poprawić transport i komunikację w mieście? Warsztaty dla mieszkańców Gdańska

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na ostatnie już warsztaty online, na których mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu już jutro o godz. 17:00. 

zdjęcie ilustracyjne - korek na al. Grunwaldzkiej w Oliwie | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na ostatnie już warsztaty online, na których mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu już jutro o godz. 17:00. 

Spotkania pod hasłem #MobilnaMetropolia rozpoczęły się w połowie maja i objęły mieszkańców wszystkich metropolitalnych powiatów. Zebrane dane posłużą do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). 

Bezpieczny, tani i wygodny, ale też przyjazny dla środowiska i zdrowia mieszkańców. W dużych aglomeracjach, takich jak Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), mieszkańcy mają docierać do celu szybko, ale bezpiecznie i bez szkody dla otoczenia. Podobnie jest z dostarczaniem towarów. Aby sprostać tym wyzwaniom, potrzebny jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP).

– Nad takim planem pracuje OMGGS wraz z grupą ekspertów – mówi Karolina Orcholska koordynator SUMP. – Szybko rozrastające się aglomeracje, jak OMGGS, potrzebują przemyślanych rozwiązań, które połączą potrzebę sprawnego transportu publicznego z ochroną środowiska i zdrowia mieszkańcówW tym roku weszliśmy w decydującą fazę prac, w którą angażujemy mieszkańców metropolii. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. 

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów OMGGS

Warsztaty konsultacyjne online trwają od maja. Odbyło się już 8 spotkań, podczas których rozmawiano o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. Ostanie spotkanie – dla mieszkańców Trójmiasta – odbędzie się 17 czerwca o godz. 17:00.

– Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w kilku zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu – dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

  • ·17 czerwca – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) – link

Pp/omggs

Ostatnia edycja: 16 czerwca, 2021 o 18:10