Reklama

Jechał skuterem na podwójnym gazie

Gruzina będącego pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych zatrzymano, gdy jechał skuterem ul. Pomorską w Jelitkowie.

Zaginiony Paweł Lewandowski
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Świąteczne kontrole drogowe na terenie Gdańska zakończyły się zatrzymaniem 8 kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wśród nich były 3 osoby, które kierowały pojazdami pomimo sądowych zakazów. Jedną z nich zatrzymano w Jelitkowie/

W Wielką sobotę, tuż przed godziną 16.00 na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej z ul. Orłowską funkcjonariusze skontrolowali kierującego motorowerem marki Inca.

Mężczyzna został przez policjantów zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że 30-letni obywatel Gruzji był pod wpływem ponad 0,5 promila. Dodatkowo na mężczyźnie ciążył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do października 2025 roku

-st.sierż. Justyna Chabowska
WRD KMP w Gdańsku.

Złamanie sądowego zakazu to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Pw/KMP