Reklama

Kiedy droga rowerowa na Kołobrzeskiej?

Do 2027 roku ma powstać droga rowerowa na ul. Kołobrzeskiej. Taką deklarację złożyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Miasto musi wykupić grunty na poszerzenie ulicy.

Skrzyżowanie ul. Kołobrzeskiej z ul. Szczecińską | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Dwa pasy, a miejscami nawet trzy pasy jazdy jazdy dla samochodów w każdym kierunku, chodniki wiecznie zapchane stojącymi samochodami. Nie jest łatwo jechać rowerem przez ul. Kołobrzeską. To ma się jednak zmienić.

24 kwietnia prezydent Gdańska, wraz ze swoimi zastępcami, oraz dyrektorami i prezesami miejskich jednostek, spotkała się z mieszkańcami Przymorza Wielkiego. I tam właśnie padła deklaracja dotycząca drogi rowerowej wzdłuż ul. Kołobrzeskiej.

Miasto musi jednak najpierw wykupić grunty pod drogę dla jednośladów, ponieważ na obecnych miejskich terenach nie ma wystarczająco miejsca, by taki projekt w pełnym zakresie zrealizować.

Wykup gruntów pod ten cel to około 5 mln złotych, ale jesteśmy zdeterminowani, by zbudować tę drogę, bo wiemy, że jest to bardzo potrzebny łącznik – podkreślała prezydent Gdańska.

Jeden ze slajdów prezentacji wyświetlanej mieszkańcom podczas spotkania z prezydent Gdańska.

Koszt budowy drogi rowerowej od al. Grunwaldzkiej do ul. Chłopskiej szacowany jest na 16 milionów złotych. Do tego dochodzi wspomniane 5 milionów na wykup gruntów.

Droga dla rowerów ma powstać do 2027 roku.

Pp

Ostatnia edycja: 11 maja, 2023 o 14:27